Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi esélye lehet hogy...

Mennyi esélye lehet hogy nekem B rh negatív a vércsoportom?

Figyelt kérdés

Voltam egyszer vért adni, az elején megállapították hogy B a vércsoportom, de véradás közben rosszul lettem,és végül csak egy fél zacskónyi vért tudtak tőlem levenni. Állítólag 2. alkalommal megtudják mondani, de én félek megint elmenni vért adni. Ha ritka a vérem akkor küldenek levelet róla hogy kellene a vérem? Vagy mivel keveset adtam eleve nem nézik meg?

Egyébként szüleim: apa ágon b rh -, anya 0rh + (de neki a szülei között volt rh-


2011. júl. 12. 22:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
"természetesen" anyakönyvi kivonatomban, és egyéb más papíron sincs rajta hogy mi a vércsoportom.
2011. júl. 12. 22:47
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

50 % az esélyed elvileg


apa BB -- vagy B0--

anya 00 +-


minden véradásnál meghatározzák a vércsoportodat, de mivel már egyszer lettél rosszul véradás közben, ezért el fognak utasítani nagy valószínűséggel

2011. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Teszto ***** válasza:
100%

rh- csak homozigota ként lehet. azaz apudtol két rh- alélbol valaszthattal. ha anyud rh+ akkor lehet homo es heterozigota is ,de ha a szülei között van rh- akkor anyud heterozigota.

azaz apudtol - - anyudtol + -

ha ezt tablazatba irod, 50% az eselye h rh+vagy és 50% h rh-.

szoval sokra nem jutottunk a szülök alapjan :)

levelet amugy nem küldenek, csak ha be vagy regisztralva egy sms-t nyomnak ha van veradas.

2011. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha egyik szülőd 0 negatív akkor csak nulla negatív lehetsz v a másik szülő vércsoportja. Én is így vok a+ h apám 0 negatív, anyám a+
2011. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja de most látom h anyud 0+, bocsi elnéztem...
2011. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
[link] itt egy táblázat h mire van esélyed :D
2011. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó neked külön, nem hittem volna ha nem mutatod meg a táblázatot hogy vagy negatív vagy pozitív vagyok.:D

És nem tudjátok hogy lehet ilyen vizsgálatot kérni a háziorvosnál? Vagy majd kiderül ha terhes leszek.. vagy elcsap egy kamion..:D

2011. júl. 12. 23:05
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:00

Ha egyik szülőd 0 negatív akkor csak nulla negatív lehetsz v a másik szülő vércsoportja. Én is így vok a+ h apám 0 negatív, anyám a+


Ezt a hülyeséget, meg honnan veszed, nekem egyik szülőm 0-ás másik A-s és én is A-s vagyok. Szóval nem csak 0-ás vércsoportú lehet.

2011. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"A kérdező kommentje:

"természetesen" anyakönyvi kivonatomban, és egyéb más papíron sincs rajta hogy mi a vércsoportom."Ez így ahogy van,egy marhaság.Legfeljebb te nem tudsz róla. Egyébként honnan jöttél, A Marsról? Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki a problémádat. Semmi képen ne várd meg, hogy összeütközz egy kamionnal. De ha a kezedben van a kartonod a háziorvosodnál, azon rajta kell legyen a vércsoportod is. Ha nincs rajta, haladéktalanul kérheted a megállapítását.

2011. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 neewollah ***** válasza:
4 csepp vérből meg lehet állapítani gyorstesztel az orvosnál
2011. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!