Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 0 RHd negatív a vércsoportom,...

0 RHd negatív a vércsoportom, azt mondták ez elég ritka. Most akkor hogy is van a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy "célszerű" lenne RHd negatív apát választanom leendő gyermekem apjának? Olyat is hallottam, hogy az első gyermekkel nem lenne semmi gond pozitív apa esetén, csak a másodikat kellene immunizálni vagy mit csinálni vele... :$ Nem emlékszem a biosz óráimra a gimiből sajna, segítsetek légyszi!

20/L


2009. júl. 28. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nagyanyáink idejében ez még problémát jelenthetett, ma már nem, nyugi :) Annyi gyereket szülsz, ahányat akarsz, minimális a kockázat :)
2009. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ne adj' isten olyan párt találsz, akivel vércsoport-összeférhetetlenek vagytok, az sem gond, van erre gyógyszer, hogy sem a babának, sem neked ne legyen ebből gondotok. Úgyhogy ne aggódj!
2009. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen össszeférhetetlenség van,az első gyerek szülésénél adnak egy injekciót,így a második babával sem lesznek gondok.
2009. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, hogy nem lesz gond, azt ezúton cáfolnám személyes példa alapján.

Az én anyám ugyanis 0-, apám pedig A+. Első gyerek vagyok, nálam még nem volt probléma, anyám megkapta a gyógyszert, aztán terhes lett megint. Elvetélt. Megint terhes lett, megint elvetélt, bizonyíthatóan az Rh-összeférhetetlenség miatt. Aztán a negyedik terhességét nagy nehezen sikerült megtartani, ebből született egy tesóm. Miután megszületett, a konzílium egyértelműen közölte anyámmal, hogy Rh+ apától soha többé nem lehet gyereke, úgyhogy legjobb lenne, ha nem kísértené a sorsot... Ennyit ért a csodagyógyszer.

Azóta persze kiderült, hogy már negatív apától sem lehetne gyereke, mert a szervezetét annyira megviselte a gyógyszer. Igaz, így a negyvenes éveiben járva már nem is akar több gyereket.

2009. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Csak mert már rémálmai vannak, hogy esetleg nem eshetek teherbe, tudom, hogy fiatal vagyok és nem is most kellene még baba, de a fősuli után mindenképp szeretnék... :)


Volt most egy műtétem és amikor kiderült a vércsoportom, a doki azt mondta elég ritka a vércsoportom. :S Gondolom ez akkor baj, ha ne adj isten vért kellene pótolni a szervezetemben. :(

2009. júl. 28. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is rh-, és anno, 27 éve, amikor megszülettem, akkor mondták anyunak, hogy nem vállalhatok majd csak 1 gyereket, és azt is rh- apától... Na, amikor összejöttem a férjemmel, az volt a 2. kérdése anyámnak, hogy mi a vércsoportja... :D

De manapság ennek szinte semmi jelentősége, ha rh+ az apa, akkor kapsz 1-2 szurit (ha jól tudom) a terhesség alatt, és annyi.

2009. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!