Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ezzel elmegyek orvoshoz,...

Ha ezzel elmegyek orvoshoz, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Vasárnap felment a vérnyomásom 141-re, ettől megijedtem, és később megmértem megint, már 146 volt. Este 11 óra után lement 125 alá. Tegnapig jó volt, tegnap este a legmagasabb 136 volt, de már a per is magas volt. Nemrég méret 132/91. Nappal, lefekvés előtt, és reggel is normális. Semmilyen tünetem nincs. 21/L
2014. márc. 6. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Néha előfordulhat ilyen kilengés.

Ha nem jár együtt semmi más tünettel, akkor nem kell orvoshoz menned.

2014. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
legjobb lenne egy 24 órás vérnyomásmérés,abból elég sok mindent le lehet szűrni,valamint egy teljes vérkép.
2014. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ilyen még sose történt, hogy ennyire felment volna. olvastam, hogy a kezdődő magas vérnyomás még nem jár tünetekkel. Mamának is magas, és csak akkor van tünete, ha már nagyon felmegy.
2014. márc. 6. 19:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont a 24 órás vérnyomásméréstől félek, mert én azt nem bírnám ki jó pár ájulás nélkül. Vasárnap is már attól szédültem, hogy 20 percenként mértem.
2014. márc. 6. 19:40
 5/6 Balázs.9 válasza:
Szerintem ne aggódj, ezek még nem olyan magas értékek, hogy félned kellene és ha tünetmentes vagy szerintem nincs miért aggódnod! Esetleg ha mondjuk kávézol, akkor próbáld meg elhagyni, vagy nem erős kávét inni, esetleg a napi kávéfogyasztásod csökkenteni. ha nem kávézol akkor esetleg valami az életviteleddel kapcsolatos dolog is állhat mögötte, ha mit tudom én esetleg sokat stresszelsz, vagy kevesebbet alszol ilyesmi...De ha nagyon aggódsz esetleg egy kivizsgálás indokolt lehet. Remélem tudtam segíteni!
2014. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek kileng néha. Nincs olyan, hogy valakinek állandóan 125/80 legyen!

Most párszor felment a vényomásod, és már stresszeled saját magad! Jó hogy ettől még jobban felmegy.


Kutya bajod!

2014. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!