Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nőtt egy dudor a piercingem...

Nőtt egy dudor a piercingem mellé. Mi ez? Mit csináljak vele? (képpel)

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja ott van, az elején azt hittem pattanás. Mikor megnyomkodtam jött is ki belőle genny, de már az sincs benne. Csak egy nagy piros dudor.

Bőrgyógyászatra már kértem időpontot, 3 hét múltára adtak. Addig is valami tippet tudtok adni? Már lassan ott tartok hogy kiszedem a piercinget.


[link]



2014. márc. 8. 16:35
 1/6 anonim válasza:
38%
Elképzelhető, hogy allergiás vagy a piercingre! Szedd ki, én ezt javasolnám!!!
2014. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%
Szia! Nekem tavaly szúrták át a fülem (porcba) és ugyanilyen nőtt nekem is a fülemre..és kb 3 hónapja csináltattam tragus piercinget és ismét ugyan ez nőtt rá.. Nem kell megijedni, csak alkohollal vagy valami fertőtlenítővel kell kezelni napi 2x legalább és egy héten belül elmúlik! :)
2014. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor nem vagyok rá allergiás?

kenegetem én betadinnal, 68%-os alkoholos fertőtlenítővel, sós vízzel (azt olvastam valakinek ez vált be). ha jövőhéten sem múlik el akkor kipróbálom a piercing cserét mert nem orvosi fém van az orromban.

2014. márc. 8. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez vadhús, próbáld tetrannal kenegetni. És cseréld ki orvosi fémre:D
2014. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Igen, ez vadhús. Ha jól bírod a fájdalmat, akkor vágd le, majd utána kezeled octenisepttel vagy hidrogénperoxiddal, ha nem tudod levágni. (Nem muszáj levágni, idő után magától is leszárad, ha kezeled.) Addig a benne lévő ékszert cseréld le, lehetőleg gömbölyű tetejűre (orvosi fém, vagy titán). De ha egyiket se szeretnéd, akkor ha kiszeded az ékszert, a vadhús idő után magától, kezelések nélkül is visszahúzódik, bár addigra a lyuk beforr.

Bőrgyógyász azt fogja mondani, hogy a piercing miatt van. Igen, a miatt van, mert folyton irritálja ott a bőrt. (Ezért se jó az ezüst orr ékszer vagy az arany).

Amikor majd kicseréled az ékszert, vérezhet, illetve nehezen mehet bele, arról bizonyosodj meg, hogy bent nincs-e hasonló kinövés.


Remélem segítettem:


- The Blueskin -

2014. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

és mi van akkor ha nem tudom kiszedni? fáj és egyszerűen nem megy.

kezelem betadinnal, sósvízzel, fertőtlenítővel meg 68%-os alkoholtartalmú folyadékkal.

2014. márc. 10. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!