Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, ez magas...

Mi a véleményetek, ez magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Tegnap és ma is megmértük a vérnyomásom, és a szüleim szerint igen szokatlan, mert ők még sosem láttak ekkora értéket másodiknak, legalábbis maguknál nem, és szerintük a pulzusom meg igen alacsony. Nem szakértők, nem értenek ehhez, szóval lehet rosszul gondolják.

Tegnap: 130/110 - pulzus: 60

Ma: 135/115 - pulzus: 55

Vélemény? Van ok aggodalomra?


16/F



2014. márc. 10. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg alacsony. Nekem a legalacsonyabb 70, de átalában 80-90 a pulzus.
2014. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen sok. És még csak a stresszre sem fogható,mert akkor az első érték "szalad fel",a második kevésbé. A pulzusodnak 60 felett kéne lennie,bár ha sportolsz ,akkor lehet kevesebb is. Nem ártana elmenni orvoshoz!
2014. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Attól is függ, milyen vérnyomásmérővel mértétek.A csuklón használatost úgy felejtsd el ,ahogy van. A felkarosok is 15000-nél kezdődnek, már ami használható. Az én anyukámé nekem 156/135-öt és és 43-as pulzust jelezett. Menj el a háziorvoshoz, ott méresd meg.
2014. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pedig épp ez a fura, mert rendkívül stresszes, ideges, izgulós típus vagyok, sportolni mostanában nem nagyon szoktam, csak naponta 3km-t sétálni, de rendes már 3 éve nem sportolok.

Egyébként erős fejfájásaim vannak néha, de az lehet állítólag a szemem miatt is, legalábbis eddig arra fogták, mert elég rosszul látok, és néha kb. kéthavonta elkap az orrvérzés.

Ja, és szüleim, főleg anyukám, rendkívül alacsony vérnyomással rendelkezik, csak egyik nagyszülőmnek volt magas vérnyomása.

2014. márc. 10. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Üdv! Azóta változott valami? Érdekelne mi történt ez ügyben. Szedsz gyógyszert? Csak mert nekem is hasonló. Előírtnál magasabb vérnyomás, de alacsonyabb pulzus. Nem sportolok, viszont szoktam menni, lépcsőzni, fizikai munka, stb
2020. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!