Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudom magamtól külső...

Hogy tudom magamtól külső befolyások nélkül elérni, hogy megbékéljek szituációkkal, vagy bármivel, ami pl. rossz, vagy épp akár jó?

Figyelt kérdés
Lehet, h nem jó helyre tettem ezt a kérdést, ezért előre is bocsánat...a lényeg, h olyan tanácsokat kérnék, amik nem kapcsolódnak külső emberi, vagy természetfeletti segítséghez...gondolok itt akár Istenre, meditációra, ezoteriára, stb. Lehet, h úgy pontosabb a fogalmazás, h logikailag, gondolkozásmódban, hogy érhetem el a megbékélést?

2014. márc. 13. 23:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Konkrétabban, pl. egy ér egy jó dolog, mondjuk végre eljutok egy olyan helyre, amire rég óta vágytam...erre mi történik velem...úgy felkavarodok belül tőle, h rosszul leszek..., ... vagy a másik eset, h ér egy rossz dolog, amire szintén ez történik velem, csak épp az durvább, mert olyankor depresszióba is esek stb. Tehát vhogy a lelki egyensúlyomat próbálnám megtalálni, de önerőből és ehhez kérnék tanácsokat, h ki milyen módon tudta ezt elérni/megtalálni?
2014. márc. 14. 00:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Naaa? :) Vki...ilyen nehéz kérdést tettem volna fel, h nem jön semmi válasz? Vagy ennyire érthetetlenül fogalmaztam volna? :)
2014. márc. 14. 03:20
 3/4 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdező! Ha logikailag, gondolkodásmódban szeretnéd elérni a megbékélést, akkor a pozitív gondolkodás, a kellemes gondolatok segítenek, viszont az eredmény nem lesz tartós. Ha megfigyeled, hogy hogyan történik a gondolkodás, rájössz, hogy sajnos Te azt egyáltalán nem tudod irányítani. Nem tudod, honnan, milyen mechanizmus alapján érkezenek a gondolatok, és hova tűnnek el. Ily módon egy külső történés okán jöhetnek pozitív gondolatok és érzések (pl. jó jegyet kapsz az iskolában, vagy megdicsérnek a munkahelyeden), és egy másik, immár általad negatívnak értékelt esemény kapcsán viszont olyan gondolatok jönnek, amiktől rosszul leszel. A megoldás hosszú távon mindenképpen az, hogy valahogy el kell jutni oda, hogy ne gondolkodj, vagy ha mégis, akkor a gondolatok minél gyengébb hatással legyenek rád. A figyelem pl. segíthet. Próbáld minél többször figyelni a tested, a gondolataidat, az érzelmeidet. Csak úgy, mintha nem magadat figyelnéd, hanem valaki mást (pl. ahogy a tudós megfigyeli az állatokat; semmi vélemény, ítélet, csak figyelem). Ily módon, amilyen mértékben sikerül lecsillapodnia az elmédnek, olyan mértékben leszel egyre nyugodtabb. És sokat kell lenni olyan emberek társaságában, akiknek ez már jól megy (tudatosabbak). Sok sikert!


Apropó, a kérdés megírása és a válasz várása is külső emberi segítséghez kapcsolódik, nem? Nincs ezzel semmi baj.:-)

2014. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De-de, ezért is érzékeltem úgy, h hogy rosszul fogalmaztam meg. De azt hiszem a válaszodból az jön le, h értetted a lényegedet. És köszönöm a válaszod.
2014. márc. 14. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!