Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 58 éves férfi vagyok a vérnyom...

58 éves férfi vagyok a vérnyomásom 150/73 Van okom aggodalomra a vérnyomásom miatt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy ici-picit magas. De egy mérés nem jelent semmit. Rendszeresen mérd és ha ilyen, akkor menj el a háziorvosodhoz. Ebben a korban egyébként is ajánlott a rendszeres kontroll /nem csak vérnyomás/.
2014. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyhén magas vérnyomás, persze rendszeresen kell mérni reggel és este, akkor pontosabb képet ad.

Ez életmódbeli változással is rendbehozható, pl dohányzás elhagyása, kevesebb só, fogyás, több mozgás és folyadék bevitele, táplálkozás.

2014. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy néhány éve számít magas vérnyomásnak, az én gyerekkoromban ez volt a természetes a tudomány akkori állása szerint. Nem ez a böki, mert közben sok minden történt az orvostudományban, de az akkori emberek sem tartották magasnak és nem is érezték magasnak! "Ahány éves vagy, ahhoz adjál százat" - mondták. Nekem most 158/80-90 lenne az optimális, de 110/70 van.
2014. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egy kicsit magas. nekem a rendszeres szex csökkentette a vérnyomásomat.
2014. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat .en is ugy tudtam hogy ahany eves vagy meg 100 .A Dia az mar problemas ha magas de a 73 sztem nem magas
2014. márc. 17. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a 150-re is oda kell figyelni és ha rendszeresen ennyi, akkor keresd fel a háziorvost.
2014. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!