Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem enged a szervezetem...

Miért nem enged a szervezetem aludni? Help!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy miért nem tudok aludni .

Nem tudom mi lehet az oka de napok óta nem tudok aludni max ilyen kb 2-3 órákat. Korábban is volt már ilyen de elmúlt. Próbáltam gyógy novennyel teaval tejjel. Van hogy nem töröm semmit az agyamat de barmi zajt vagy órának a kattogasat meghallom és egyszerűen nem tudok aludni. 17 éves vagyok fiú 70 kg ha számít. Ha nyugtatokat mondtok akkor azt kérem hagyjatok mert nem fogok szedni. Egyéb nem drogozok se alkohol max ritkán. Minden normális választ előre is köszönök.



2014. márc. 17. 02:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg bármit csinálok magamba számolok egyéb ilyenek csak faradtab leszek de el aludni nem tudok.
2014. márc. 17. 02:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Üdvözlet a klubban..
2014. márc. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a klubhoz! :D

Nekem azt írták itt, h menjek el egy alvás központba...majd így fogok tenni, ahogy időm engedi, és gondolom pénzbe kerülhet, így az anyagiakra is várok.

Én már sok mindent kipróbáltam, egyik se használt igazán, de neked attól még beválhat vmelyik.

Altatók tényleg nem jók...viszont valériánát bevehetsz nyugodtan, macskaköröm, gyógyszertárba lehet kapni, alvás előtt fél órával kell bevenni két dbot...sokaknak segített már, nem leszel függő tőle, mert ugye gyógynövény.

Akkor alvás előtt ilyen nyugtató/terápiás fürdőket is vehetsz, pl. levendulából, ezt bio boltba eltudják neked szerintem mondani, h hogy csináld.

Esetleg stressz is lehet az oka, próbálj meditálni...nekem mondjuk sose sikerült.

A zajok engem is felriasztanak, vagy idegelnek, én másfél szobás kéglibe lakom, a fél szobából ezeket a zajokat teljesen kizártam. Remélem, azért vmelyik neked beválik, ha nekem nem is.

2014. márc. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na én is kénytelen vagyok csatlakozni a klubhoz. Mondjuk én tudok aludni általában csa most beteg vagyok és egy percet nem aludtam..

A lényeg, párszor én is jártam így, számoltam, próbáltam mindent, de semmi. Ilyenkor egy idő után fusztrált is lesz az ember.. A legjobb ha este már nem netezel tvzel. Tanulj, olvass az elfáraszt. Menj el időben zuhanyozni, fogat mosni, hogy ha elfáradsz egyből tudj aludni. Segít ha olyan helyre gondolsz ami nyugot. Én pl.mindig azt képzelem, hogy a tengerparton vagyok a meleg levegőn, alattam meg csak egy puha törölkőző és a forró homok van. Badarság, de ez megnyugtatt és elalszom. A nyugtató az egyébként nem feltétlenül alvásgondokra van ilyenre altatót adnak.

2014. márc. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítset. Remelem beválik valamelyik. Holt fáradt vagyok minden nap kb de aludni nem tudok ami már eléggéfel basz
2014. márc. 17. 06:44
 6/6 pécsinő válasza:
Sajnos nekem is alvásproblémáim vannak. Gyógyszerek nélkül egyáltalán nem tudok elaludni. Nekem az idegeim készültek ki novemberben, azóta vagyok így. Én antipszcihotikumot szedek rá és 0,5 mg Rivotrilt. Nagyon bízom benne hogy idővel gyógyszerek nélkül is tudok majd aludni. Van valakinek hasonló tapasztalata? Egy idő után tényleg el lehet hagyni a gyógyszereket?
2014. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!