Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki fogják venni a mandulámat...

Ki fogják venni a mandulámat de én félek tőle. Hiába vok fiú, de az orvosokat UTÁLOM nem tom mér de én utálom őket ennek a műtétnek milyen kockázatai vannak? Vagy egyáltalán hogy zajlik ez a műtét?

Figyelt kérdés
10/F
2009. dec. 15. 19:19
 1/5 anonim válasza:

10 éves fiú? még gyerek vagy, természetes hogy félsz, és nem UTÁLOD az orvosokat hanem FÉLSZ tőlük...

1: tanulj meg írni

2: vesszőket használj

3: rutinműtét. utána egy ideig nagyon fog fájni, de utána már soha.

túl fogod élni........

2009. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 papagenou ***** válasza:
nekem is kivették anno. őszinte leszek, pocsék dolog de túl leszel rajta egy-kettő. mondjuk volt nyugtatás meg talán altató vagy mi fene de én lábamon mentem és jöttem a műtőbe-ből. egyszer kell rajta tul lenni, utána nem lesz vele bajod. túléled
2009. dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23 éves voltam amikor kivették az enyémet. Nem kértem altatást, mert azt mondta a doki, hogy akkor műtét után a sok lenyelt vért nagy valószínűséggel kihányom és az nagyon rossz, egy friss sebes torokkal hányni. Szóval befújkálták a torkom érzéstelenítővel elötte úgy, hogy nagy levegőt kellett vennem, benntartani ekkor fújtak és kifújni. Ezt ismételgették kb. 10-szer. Utána beinjekciózták érzéstelenítővel, de ezt már nem éreztem, mert a sok fújkálástól már el volt érzéstelenedve. Vártak egy kicsit és elkezdték a műtétet. Ja le vagy takarva egy lepedővel (egyébként ülsz), ami fölé nem nyúlhatsz és egy tálat kell tartanod, de a tál és a kezed között ott a lepedő. Nagyon gyorsan kész a műtét, egyáltalán nem éreztem semmit csak matatást. Közben köpködsz, amikor mondják, hogy most köpj a tálba. Utána a szobádban adnak egy tálat és csak ülhetsz (azt hiszem kb. 1 órán keresztül, de lehet 2 óra volt) és köpködnöd kell a vért meg a nyálat a szádból, tilos nyelned. Miután letelt az az idő amit megszabtak (nem emlékszem pontosan mennyi volt) utána ihatsz teát. Nagyon fontos, hogy igyál, mert akkor később nem fog úgy fájni. Volt egy srác ott, aki egy csomót ivott és alig fájt neki a gyógyulás, de lehet azért mert fiatal volt. Szerintem 10 évesen neked sem lesz olyan fájdalmas a sebgyógyulás, mint nekem volt 23 évesen. Műtét után 1 vagy 2 hétig (na erre sem emlékszem, hogy meddig, de majd elmondják) nem emelhetsz, nem hajolhatsz, nem moshatsz hajat, mert fölszakadhat a sebed és bevérzik a torkod. A meleg víz hajmosáskor meg vérbőséget okoz. Ennyi lehet a szövődménye, hogy bevérzik, ha nem vigyázol, én ennyiről hallottam. Nyugi, gyorsan túl leszel rajta.
2009. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kössz megnyugodtam, (fogjuk rá)
2009. dec. 15. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem hat éves koromban vették ki. Elaltattak, semmi fájdalmat nem éreztem. Egyedül attól ijedtem meg, amikor felébredtem, hogy a zöld ing, amit rám adtak, véres volt. Ennyi a rossz emlék. Visszavittek az ágyamba és aludtam egészen estig. Kicsit fájt a torkom pár napig.

2009. dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!