Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen időközönként egészséges...

Milyen időközönként egészséges hajatmosni és mivel? Ti hány naponta mossátok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 20. 18:26
 1/9 anonim válasza:
3-4 NAPONTA, házi szappannal majd samponnal.
2014. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
samponnal 4 naponta. néha ha jól esik csakúgy lemosom szappan nélkül
2014. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

pontosítok, véletlen szappant írtam sampon helyett

így helye: "samponnal 4 naponta. néha ha jól esik csakúgy lemosom sampon nélkül"

2014. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-4 naponta. De ha edzek, akkor vizzel kimosom az izzadság okozta sót belőle.
2014. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jahm és nekem a Baba sampon vált be :)
2014. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2-3 naponta. Wella Pro series vagy Head and Shoulders a számomra megfelelő samponok, már nagyon sokfélét próbáltam, de a többitől nagyon viszket a fejbőröm (már hajmosás után közvetlenül), szerintem a ph értékük miatt lehet, mert egyébként meg nem korpásodik.

Az öblítést mindig langyos almaecetes vízzel fejezem be (fél liter langyos vízhez 1 evőkanál almaecet), mert akkor nem lesz elektromos töltésű a hajam :) meg még csomó jó hatása van.

2014. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
A fejbőrnek, azaz hajnak saját tisztítórendszere van, akárcsak a hüvelynek. Ha valaki kibírja, hogy ne mossa hetekig, hónapokig, akkor előbb-utóbb azt veszi észre, hogy minden nap olyan, mintha frissen mosná, mivel a faggyúmirigyek öntisztító módba állnak. Ilyenkor csak vízzel kell átmenni rajta naponta, a külső szennyeződések miatt. A kevesebb néha több, azonban ha erre vetemedsz, ne hanyagold el pl. a fésülést, mert az emberi haj enélkül berasztásodik, majd egybefüggővé ragad, kb. mint a nyiratlan puli szőre. Ha lehetetlennek bizonyul, akkor mosd meg házi szapannal, és próbáld egyre jobban kitolni. Anyukámnak 4 napról sikerült 9 napig megnövelnie a két hajmosás között eltelt időt. A hajnak igazából a minél ritka hajmosás az egészséges, a samponokkal való "beavatkozás" nem természetes.
2014. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden nap, h&s-el.


En pl ejjel nagyon izzadok es reggelre ha nem is budos de az en sajat allott szagomat veszi at. Aztan ha nem mosok hajat, akkor napkozben ha elkezdek izzadni egybol nagyon eros szaga van. En mondjuk szeretem a sajat szagom, ha otthon maradok nem mosom meg, de masokra tekintettel vagyok. Szoval minden nap ha kiteszem a labam.

2014. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg azt mondják a nagy bio alteresek, hogy a sodium laureth sulfath-ot érdemes kerülni. Vadászni kell az ilyen sampont. Ha ászánom magam, elmegyek a Lush-ba és megveszem a Tusfürdő zseléjüket ( a neve nem jut eszembe, ilyen kék csillámos kicsi zselé), mert az istenien tisztítja a hajamat.

De azt hiszem abban is van. Bár a múltkor találtam valamit náluk, valami mézeset, ami nem tartalmazza. Jófejek voltak, mivel én már kisakkoztam, hoyg a tartósítószerekre allergiás lehetek az asztmám miatt, készséggel tudtak olyat adni, amiben nem vagy nagyon minimális volt a tartósítószer. Le a kalappal. És be is vált. Hát, ha nagyon ráérek, akkor naponta mosok, elvileg vonzóbb. Ha sls-es az összetevő, akkor nem szeretek gyakran.

Ennélfogva kerülöm a Loreal-os termékeket, sokáig festettem a hajam, és néha nagyon marta a szemem. Aztán megtaláltak a hírek a netről, h állatokkal kísérleteznek, meg volt aki megvakult meghalt a hajfestékektől. El tudom hinni, bár nem tudom igazak-e. S mindegyik samponuk, ahogy én tudom, tartalmaz sls-t.

De egyébként a munkám miatt nagyon meg szoktam izzadni, és olyankor sajnos néha muszáj mindennap, ha fáradt is vagyok. Most rövidre van nyírva, így hamar szárad, amúgy nagyon megszenvedek vele ( a fodrászok is), mert ritka dús. Általában belenézek a tükörbe és ha szarul áll mert mondjuk zsíros megmosom és kész. Poros a munkahelyem, és ha dolgozok célszeru mindennap megmosni. De van hogy két-három napig elvan. Ha nem izzadtam meg nagyon, de mégis jól áll. Ha megizzadtam de jól áll, megmosom, a testszag miatt. Amit az egyik válaszoló is írt már, tekintettel vagyok másokra.

2014. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!