Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gomba mennyire egészségtelen...

A gomba mennyire egészségtelen, vagy egészséges? Milyen időközönként érdemes enni?

Figyelt kérdés
Van egy gombazsákunk és nagyon megindult rajta a laska. Már tegnap előtt is rántottam belőle jó néhány kalapot, meg ma is rántok, az apróbbakat eltettem éthordóban fagyasztóba pörköltnek, de szó szerint nő mint a gomba. Mi imádjuk, de nem tudom mennyire megterhelő egészségileg. Úgy hallottam, rántani valónak nem jó lefagyasztani, mert "hűtő íze" lesz. Mi erről a tapasztalatotok, véleményetek?
2012. máj. 26. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Egészséges, de nem esti étkezésre javasolt, a magas celluloid tartalma miatt.

[link]

2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2012. máj. 27. 09:21
 3/3 anonim válasza:
A laskagomba fincsi!! Mi is eszünk rengeteget.. Magas rossttartalma miatt serkenti az emésztést, alacsony fehérjetartalma (2-5% (húsok: 20-30%)) miatt a koleszterintszint csökkentésében lehet szerepe. Emellett tartalmaz D vitamint, káliumot és foszfort. A gomba fehérjéjének az aminosav összetétele hasonlatos a húsokéhoz.
2012. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!