Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Állig érő hajnak mennyi idő...

Állig érő hajnak mennyi idő kell, hogy megnőjön derékig? Mivel ápoljam? Mennyi időközönként vágassak? Mit csináljak és ne csináljak vele, hogy egészséges legyen? Ha színeztetem 2 havonta az baj?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem elkeserítésből mondom, de a haj maximális hossza genetikai adottság. Egy idő után akármit csinálsz vele, nem nő tovább (ezért nem ér le más szőrzet sem a földig, amit nem vágunk). Kevés embernek nő meg a haja a derekáig.
2010. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

ha színezteted 2 havonta, akkor a büdös életbe nem éred meg, hogy a derekadig nőjön.


amit fentebb válaszoltak már, hogy genetikai adottság, és lehet hogy alapból nem nőne meg a hajad derékig, szintén IGAZ


de az is számít ugye, hogy milyen magas vagy ha derékig akarod növeszteni... meg abból időnként vissza is kell vágatni ugye, ahogy írtad, és lehet, hogy mikor már hátközépig ér akkor azt mondod, hogy na most meguntad és csá...

2010. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer már megnőtt aztán fel lett vágva lapockáig (mai napig szidom érte a fodrászom) és most növesztem újra. Egy fontos: idő. Sok-sok évbe fog telni mire az lenő a derekadig. Amúgy: nem igazán ajánlom a színezést, hamár, akkor hennával. A hajvasalás se az igazi, sőt ha tudod, akkor inkább mosd meg a hajad este és feküdj le úgy, reggelre úgyis megszárad. Úgy vettem észre magamon, hogy jobb állapotban van a hajam hosszútávon, ha kevesebbet hajszárítózom.

Ezen kívül vannak bizonyos löttyök (nem tudok hivatalos nevet) ami direkt hajvégápolásra van. Egy csepp elég, azt belemasszírozni a már száraz hajba és sokat segít.

2010. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Nme hinném, hogy van olyan, hogy csak egy bizonyos hosszig nő a haj... És ha elérte ezt a hosszt, aki mi történik? Nem kell többé hajat festeni, mert nem lesz lenövés? Szerintem ilyen nincs, bár lenne, egy csomó pénzt meg lehetne spórolni. :D

3 havonta mindenképp vágass a végéből. A színezéssel semmi baj nincs, ismerek olyat, aki állandóan váltogatta a hajszínét (pl. feketéből lett szőke) és mégis megnőtt derékig a haja, sőt: egészséges is volt, nem töredezett meg ilyenek. Úgyhogy a színező nem fog ártani. A vasalás annál inkább, maradj inkább a körkefe-hajszárító kombinációnál, de ezt is hővédővel. Hajhab, hajlakk szintén felejtős.

2010. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Derékig szinte mindenkinek megnőne, ha jól ápolnák. A legtöbb embernek azért nem nő meg, mert nagyon törik. Tényleg van ilyen, hogy egy bizonyos hossznál nem nő tovább. Ez általában 80-100 cm, de nagy eltérések is lehet, főleg hosszban. Az a ritkább, ha valakinek ennél rövidebbnél áll meg a növekedés. Nekem 115 cm a hajam, és lássatok csodát, még mindig nő, 2 cm-t havonta, szóval nem is lassan. A viktoriánus korszakban nagyon gyakori volt a combig, térdig, vagy akár földig érő haj is.

Azt, hogy megáll a növekedésben nem úgy kell elképzelni, hogy egy idő után nem nő és nem lesz lenövés festésnél. A hajszálaknak meghatározott élettartama van, ez határozza meg a hosszát. Ez mindenkinél más. Általában 7 évig él 1 hajszálunk, ebben van növekedési fázis, stagnálás is. Ha elérte a maximális hosszt és az életfázisa végét, akkor kihullik és új nő helyette, az új is maximum akkora hosszra fog megnőni, mint ami előtte kihullott és így tovább. A haj cserélődik folyamatosan, lenövés is van festésnél, de a haj nem lesz hosszabb.

Nem tudom, miért gondolják olyan extra hosszúnak a derékig érő hajat az emberek, mikor az utcán is rengeteget látni. Szerintem nem néz ki olyan nagyon hosszúnak. [link]


Állig érőből évekig tart, mire megnő ekkorára. A színezés/festés nagyon rossz neki, mint a vasalás, göndörítés, hajszárító, minden, ami hővel kezeli. A hajhabok, hajlakkok is elég károsak, az is, ha állandóan ki van bontva. Ne használj erős samponokat, balzsamot mindig tegyél rá. Nagy fogú fésűt használj műanyag kefe helyett, vagy természetes sörte kefét. Használj pakolásokat. Hajgumiknál, csattoknál kerüld azokat, amin kiálló vagy éles részek vannak. Ha lehet vizesen ne dörzsöld, ne fésüld, pláne nem keféld. Ha 2-3 havonta 1 cm-t vágatsz, az jó. Az az alapszabály, hogy bánj úgy vele, mint egy antik csipkével, akkor nem lesz baj. :)

2010. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem szemöldöktől derékig 4 és fél év alatt nőtt meg,pedig fiú vok:D Ez idő alatt 3-szor vágattam,és semmi baja:)

sohasem szárítom nem vasalom,nem színezem,nem festetem,nem vasalom:D nem rakok rá balzsamot,és mégsincs semmi baja:)

minden este befonom,mert így nem törik,és nem húz,mikor ráfekszem,sokkal kényelmesebb vele aludni:)

2010. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy olyan nincs, hogy csak bizonyos hosszig nő!:D ugyan már el ne hidd.


És akik írták, legyetek szívesek írjátok már le a tudományos magyarázatát, azon túl hogy rá fogjuk, hogy genetika! Mert én a büdös életben nem hallottam még erről!


Igaza van az egyik hozzá szólónak, akkor nincs lenövés semmi?


de eskü pont holnap megyek fodrászhoz és meg kérdezem tőle!

azért derékig meg fog nőni, csak rohadt sok idő:)


22L

2010. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fenék aljáig érő hajúak táborában tartoztam.

nekem mindig is semmilyen hajam volt ovisan csak rövid kisiskolás koromban csak válig tudott megnőni és az is vagy kétujjnyi volt összefogva:S

Aztán tinikoromban levágattam kleopártára a lapockáig érő titkás hajamt anyummal, és kész csoda lett, mert a fazonnak köszönhetően nagyon dús lett! Attól kezdve ez volt a frizurám!

Aztán 15 évesen meguntam és növeszteni kezdtem. Úgy sem volt pénzünk fodrásza, a hajam meg nőtt szépen. 3 évre rá szép hosszú lett, előretéve a tincseimet mell alá ért. De tovább nem tudtam megnöveszteni mert mindig tört a vége.

Aztán 19 évesen levágattam az egészet ismét kleopátrára. És elkezdtem a hajamat intenzív balzsamokkal ápolni, hajszárítót nem használtam csak télen ha hűvös volt, nyáron simán szárítottam a napon. Gyönyörűen megnőtt derékig úgy, hogy egy törés sem volt rajta!A gondos ápolásnak köszönhetően!!!

aztán-mivel nem volt pénzem fodrászra-megnőtt segg alá, úgy, hogy észre sem vettem. Amúgy utáltam és untam, meg lapult a fejemre a hajam, nekem nem tetszett au ennyire hosszú, olyan igénytelennek tűnt. olyan, mintha nem lenne az embernek pénze karbantartani a frizuráját.

Mindig fonva volt, ha nem, akkor kiengedve. Eredeti világosbarna a hajam, nem festettem nem vasaltam, de néha beszíneztem, nem lett tőle semmi baja!!!

Aztán levágattam vállig érőre.mindenki megsíratta-mert megfázaott a fejbőröm és hullani kezdett mint a hó. 10-esével, 20- asával jött ki minden perceben.

Levágta anyum, abban a pillanatban megállt a hullás.

Azóta szőke vagyok és most is simán megnőne derékig, de nem akarom, mert nem tetszik. Most a hátam közepéig ér, és nekem ez pont jó.


Amit ne tegyél:

-vasalás

-balzsam mellőzés

-festés-szőkítés (előbb növeszd meg a kívánt hosszra utána fesd be)

-ne használj sokat hajszárítót

-ne használj hajlakkot, zselét ilyesmit


Szerintem bárki megtudja növeszteni derékigérőre a haját még festettet is. Csak figyelni kell rá, ápolni.

akinek viszont nagyon vékonyszálú a haja -amolyan kétujjnyi copfos -ne növessze meg mert nem szép.



26.L

2010. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 évesen szép áll alá érő volt. Aztán a frufrumat elrontotta a fodrász és levágták a hajamat 2cm-re. Aztán 7 évesen elkezdtem növeszteni. Most 146cm vagyok, 12 éves, és derékig ér, de még növesztem, és elérem a combig érő hajálmomat. *.*
2010. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most derékig ér, bár lépcsőzetes szóval nem tűnik olyan hosszúnak sem. 2 év alatt megnőtt idáig, pedig alig voltam vágatni. Szép, és semmi baja.

17/L

2010. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!