Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes egy elvonás...

Mennyire veszélyes egy elvonási tünetekben szenvedő marihuánafüggő, aki marihuánát akar szerezni?

Figyelt kérdés
Mindenféle rémtörténeteket hallani, hogy megölik az embert pár ezresért csak hogy közelebb kerüljenek a droghoz, de most láttam egy filmet, amely szerint bár szenvednek, de megvan még az ítélőképességük,képesek empatikusan gondolkozni és dönteni.
2014. márc. 21. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
A marihuána nem okoz kémiai függőséget.
2014. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Marihuána függő? XD Kérdező ez a kérdés úgy baromság ahogy van. Látszik, hogy NAGYON tájékozatlan vagy a témában és, hogy fogalmad sinc miről beszélsz. A marihuána nem okoz fizikai függősséget, csak lelkit, de azt rengeteg minden okozhat (számítógépes játék, csoki stb stb)

De most komolyan marihuána függő aki gyilkol egy pár ezresért? Ez kb olyan mint egy rágógumi függő, aki gyilkol. Esetleg heroin vagy speed függő. Azokról hallani ilyen történeteket.

2014. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A marihuána nem okoz klasszikus addikciót (fizikai függőséget). Amire te gondolsz az inkább a heroinistákra jellemző, náluk a megvonás szinte elviselhetetlen tüneteket produkál. A fű pszichés függőséget okoz ami annyit tesz, hogy bár nem érez az ember elvonási tünetet mégis egy idő után nem bírja ki hogy ne használja a füvet mert úgy érzi csak azzal teljes a pillanat öröme. Az is igaz, hogy a legújabb kutatások szerint sok évig tartó mindennapi használat esetén a fű is tud fizikai függőségeket kialakítani, aminek a tünetei álmatlanság, izzadás, idegesség, de ezek kb a kávé megvonásával egyenértékűek és pár hétig tartanak.
2014. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nehogy már a kávéhoz hasonlítgassuk a füvet:D

mondhatnak itt bármit,hogy nem okoz függőséget de evvel csak magukat fedezik,meg azt mondogatják amit hallani a sz*ros tv-ben,meg a 4K-s képviselő beszédét adják vissza.

Elmondom neked,ismerek egy csávót,és fű nélkül szinte fel sem tud kelni,reggeli cigi,napközben 1-2,és altató,hosszútávon tönkretehet pszichésen.

2014. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4!

A fű csak fizikai függőséget okoz, ahogy azt már korábban is mondtam. A kávé ellenben csúnya elvonási tüneteket is okozhat és fizikailag is rá lehet szokni. Ennyi. Ez nem hit kérdése, ez tény. Amúgy mikor láttál te a tévében olyat, hogy a fű nem okoz függőséget, meg hogy tök oké? Ott szerintem inkább az ellenkezőjét szajkózzák (bár nem nézek tévét). Ami meg az ismerősödet illeti, képzeld én meg olyan emberek ismerek, akik nem bírnak ellenálni a túlzott evésnek. Olyan sokat esznek, hogy már kövérek lesznek és pl futni, lépcsőzni sem tudnak, de csak azért is esznek és esznek tovább. Na ez kb ugyanolyan :P

2014. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*csak lelki függőséget pardon
2014. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-mas válaszoló vagyok.


Szeretnék reagálni arra amit a válaszomról írtatok.

A "nehogy már a kávéhoz hasonlítsuk" válaszra azt írnám, hogy de igenis ahhoz hasonlít a fizikai függőség amit okoz. Vagyis ha hosszú távon használják akkor kialakulhat fizikai függőség is a pszichés mellett (ami persze jóval erősebb pszichés függőség mint a kávé esetében), de a fizikai része maximum a kávéfüggőséggel egyenértékű, vagyis idegességet, álmatlanságot, tenyérizzadást okozhat pár napig a megvonása.

"Pszichésen tönkretehet". Ez így van. Megvan az esélye. Én rendszeresen használtam és mindig nagyon jól éreztem magam tőle, nem voltak negatív pszichés tünetei. De egyszer egy nagyon durva pánikrohamot kaptam tőle és mivel tudtam, hogy ha ez rendszeressé válik felőrli az idegeimet, ezért abbahagytam. Azóta eltelt pár év és nem szívok nehogy megismétlődjön. De semmilyen elvonási tünetet nem éreztem.


Én azt látom, hogy két tábor van. Az egyik gyilkos drognak állítja be a füvet, mindenféle veszélyes hatással, a másik tábor pedig állandóan hangsúlyozza hogy egyáltalán nem káros, sőt gyógynövény. Mindkét tábor szívesen belinkeli az őket igazoló kamúhíreket, kamukutatásokat, és ezekhez hasonlókat. Az igazság szerintem valahol a két tábor között van. Még nem hallottam soha olyan betegségről amit a marihuána meggyógyított, rákos betegeknél étvágyjavító és hangulat javítóként használják a amerikában akik még nincsenek olyan súlyos stádiumban, hogy morfint kelljen kapniuk. Ugyanakkor még soha egyetlen olyan halálesetről nem számoltak be amit közvetett módon a marihuána okozott, és a pszichés betegségeket is csak rendszeres hosszútávú használat hozhatja elő az arra hajlamos emberekben.

2014. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!