Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma voltam fulorvosnal, halloke...

Ma voltam fulorvosnal, hallokeszuleket kell hordjak ezentul, van itt olyas valaki akinek van, illetve olyan ismerosnek?

Figyelt kérdés
mar regebb ota eszrevettem, hogy nagyot hallok, vissza kerdezek tobbszor es nem hallok olyan tisztan folleg a halkabb beszedet, a doki szerint a zaj miatt van, zene, ilyesmi. eleg ciki hogy mostantol hallo keszulekre lessz szuksegem, raadasul meg szemuveges is vagyok. teljesen elvagyok keseredve, mutet illetve kezelesel sem javithato allitolag, csak ezzel a keszulekkel, tudja valaki hogyan nez ki, illetve mennyire feltuno stb, nem akarom mutogassanak ram...
2014. márc. 24. 16:25
 1/2 anonim válasza:
A kisöcsémnek is hallókészüléket kell hordania. Szerintem nem olyan feltűnő egy hallókészülék. Én kipróbáltam, hogy milyen...nem volt vészes...meg lehet szokni hamar. Nem hinném, hogy majd mutogatni fognak rád. :)
2014. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 éve van hallókészülékem, ilyen: [link]

Ez mondjuk nem az a régimódi nagy készülék (azt hiszem az az ingyenes, legalábbis olcsóbb), de ez sem volt olyan drága, azt hiszem 10-12 000 Ft-ba került akkoriban (támogatva persze).

Nem tudom megmondani pontosan mennyit segít, mert tudtommal fokozatosan romlott a hallásom a jelenlegi szintre, de hallható a különbség. Az egyik előnye, hogy ha zavaró helyen vagyok, akkor szimplán kiveszem vagy kikapcsolom és engem kevesebb zaj zavar, mint a normál hallásúakat. A hátránya a megszokás, ill. a tudat, hogy benne van a füledben. Nekem pl. egyes napokon jobban viszket a fülem tőle, máskor pedig több órán keresztül is elvagyok. Rövidebb hajjal néha zavar a tudat, hogy észreveszik pl. hátulról, de aki eddig szóvá tette, annak elmagyaráztam, hogy mi és nem volt probléma. Sport közben nem ajánlott, engem vágtak már fülön kézzel és labdával is, úgy, hogy be volt téve. Nem kellemes és tönkre is mehet. A víz pedig a másik mumus. Most ennyi jutott eszembe, ami nem csak orvosi "maszlag", de ha érdekel még valami, akkor kérdezz, akár privátban is.

2014. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!