Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kívánom a folyadékot?

Miért kívánom a folyadékot?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem, hogy olyan jól esne egy kis víz, belegondolok, hogy milyen jól esne egy pohár hideg víz, vagy hideg ital (általában víz, kóla vagy hasonló üdítő ritkábban), és tényleg jól esik, nem csak azt hiszem. Állítólag ez cukorbetegség is lehet. Szerintem nem eszem olyan túl sok édességet, napi átlagban 1 (általában) csoki vagy rudi, max. kb. 3, de az ritkább. 17 éves vagyok, ennyi idősen lehetek egyáltalán cukros?

2014. márc. 24. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha szomjas vagy, akkor igyál és kész.. a szervezetednek kell, és kész... ha vizet kér, akkor igyál azt,nem árt :)

Nem tudom, hogy cukorbetegség okozhatja-e ezt.. de 17 évesen simán lehetsz cukorbeteg.. egyik osztálytársam még 6. osztályban már az volt.

2014. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség jele, ha sokat iszol! Ezt képzeld el napi 5-7 liter folyadékban.
2014. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg lehetnél cukorbeteg ennyi idősen, én 18 évesen lettem az.

Amúgy meg a cukorbeteg úgy iszik, hogy nem oltja a szomját az ital.

2014. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyit iszol.


A szomjúság normális érzés.

2014. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
5-6 liter, annyit nem iszom, napi 1,5-2 liter megvan, meg kb. 2 óránként iszom, de az sem mindig szerintem, csak fura, mert eddig nem ittam ennyit. Egyébként édességnek a fentebb írtak nagy mennyiségnek számítanak?
2014. márc. 24. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem számít soknak, de attól max II.-es típusú diabetest kaphatnál, de ahhoz rengeteg szénhidrátot kéne enned évekig.
2014. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 2 liter nem sok, normális, ha szomjas vagy.
2014. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 liter a normális napi folyadék fogyasztás, és az sem sok, hogy 2 óránként iszol. Egyszerre mennyit szoktál inni?
2014. márc. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
általában egy pohár víz, de ha kezembe akad egy nagyobb mennyiségű finom folyadék akkor az meghúzom
2014. márc. 25. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!