Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel előtt nem szabad...

Vérvétel előtt nem szabad enni ugye? Inni meg sokat kell, de mindegy mit? Mire kell ilyenkor figyelni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Véradás előtt kell sokat inni, vérvétel előtt max minimálisat, csak vizet!
2014. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És persze enni se szabad.
2014. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vérvétel vizsgálat céljára történő "mintavétel", akkor valóban éhgyomorra kell menni. Folyadékot sem ajánlanak többnyire, kivéve ha idős emberről van szó, akinek nem feszesek a vénái. Ha túl nagy a folyadékbevitel, akkor esetleg meghamisítja az átlagosan várható értékeket, mert felhígítja a keringő vért.
2014. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 pohár vizet szoktam inni indulás előtt, mert amúgy nem találják a vénámat :D de max ennyit.
2014. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 moonlightsentinel ***** válasza:
20%
Normál vérvétel előtt nyugodtan ehetsz! Van egy nővér rokonunk, szegények mindig ezzel szívnak, hogy azt hiszik az emberek, nem lehet enni előtte, aztán meg rosszul lesznek meg ájuldoznak. Persze ne egyél cukrosat vagy zsírosat, de normális kaját ehetsz nyugodtan!
2014. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Vérvétel előtt se inni ,se enni nem szabad,illetve inni csak vizet de minimálisat, esetleg annyit amennyivel beveszed a gyógyszert! Azt szokták mondani,hogy ha reggelre mész akkor előtte éjféltől ne egyél,igyál.
2014. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

5-ös: hallottál már az éhgyomri vérvételről?

Általában benne van pl. az alap vércukor, szép lenne ha enne :D

2014. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb vizsgálat céljára történő vérvétel éhgyomorra kell hogy menjen a vércukor miatt. VérADÁSNÁL kell étkezni meg inni, vérVÉTELNÉL ha nem mondtak semmit, akkor úgy állj hozzá, hogy nem! Minimális vizet ihatsz!
2014. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen kell, hogy menjek vérvételre, enni nem szoktam, de egy kicsit iszok, mert volt, hogy semmit nem ittam, és alig akart folyni. Nem tudom összefügg e, azóta egy picit mindig iszok előtte, de csak vizet.
2014. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!