Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megálltam a növésben? 16/F

Megálltam a növésben? 16/F

Figyelt kérdés
Még agusztusban megmért az orvos.Akkor 162 voltam.Most nemrég megint megmértek az iskolában és ugyan annyi vagyok!Miért nem növök?Kissebbségi komplexusom van a magasságom miatt.Már a többieket is egyre nagyobbnak látom.Lassan már lábujjhegyen megyek a folyosón,mert annyira kicsinek érzem magam.Hallottam már,hogy a 175 centis gyerek,akinek kb.a válláig sem érek azon sír,hogy milyen alacsony...Most akkor én mit szóljak?185 centi akarok lenni.

2014. márc. 25. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos 16 évesen már nem fogsz annyit nőni, nyilván mondani könnyű, de próbáld elfogadni magad úgy, ahogy.
2014. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat már biztosan nem fogsz nőni!

A növekedés szakaszai

Az emberi fejlődésnek négy fő szakasza van: a csecsemő- és korai gyermekkorban (0 - 3 év) a növekedés gyors, a gyermekkor középső szakaszában (4 - 11 év) viszonylag állandó, a pubertás szakban (12 - 15 év) jelentősen felgyorsul, majd a posztpubertásban (16 - 20 év) a felnőtt kor eléréséig ismét lelassul. A növekedés ütemét a termet- és testtömeg időről-időre történő mérésével lehet követni. A gyermekgyógyászati gyakorlatban az adott életkorhoz tartozó testtömeget és testmagasságot a populációs normál értékekhez viszonyítják, mint referenciaértékhez, és percentilekben fejezik ki. A pubertáskori gyors testmagasság- és testtömeg növekedést „növekedési lökésnek" nevezzük.

2014. márc. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És még mennyit nőhetek?Lehetek 170?Apám 172 centi.Anyukám magasságát nem tudom,de kb.157.
2014. márc. 26. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt így előre senki nem tudja megmondani, majd kiderül! De szerintem max pár centit nőhetsz!
2014. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy egyik osztálytársam mondta,hogy már 2 éve borotválkozik.Én még egyszer nem borotválkoztam.
2014. márc. 27. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert valószínű későn érő típus vagy, tehát majd még csak most kezdessz el nőni, férfiasodni! Szerintem igyál sok kálciumot, mert az segíti a csontok fejlődését! Hogyha még nem borotválkoztál és ilyen alacsony vagy szerintem biztos hogy későn érő vagy, ami nem baj! Amúgy egy átlag férfi 20-22 éves koráig nő(het)! Persze az utolsó években ez már nem jelentős növekedés
2014. ápr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!