Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan nyeljem le a gyógyszert?

Hogyan nyeljem le a gyógyszert?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok es kb. 4 éve egyszer félre nyeltem, nagyon pánikba estem es azóta nem merem lenyelni a gyógyszereket. Most viszont műtéten lesz ami elott adnak majd nyugatot viszont ehgyomorra kell mennem es egy korty vizet kaphatok majd hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy ha szétrágom a gyógyszert akkor előfordulhat, hogy altatás közben az bajt okoz.(kimarja a gyomrom es hánynom kell?)

Esetleg tanács, hogy hogyan vegyem be?

Es ha netán nem veszem be(elvégre ez csak egy nyugtató) az nagy probléma?



2014. márc. 25. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágd szét. Nem minden gyógyszernél mindegy.

Mondd el ezt a kórházban, kérj injekció útján gyógyszert. De szerintem az se nagy baj, ha nem kapsz egyáltalán.


Ami engem illet, valószínűleg nekiállnék gyakorolni kis c vitamin tablettákkal a gyógyszerek lenyelését, ez a fóbia felesleges, jó lesz legyőzni! Hajrá!

2014. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bő vízzel nyeld le, mintha csak simán innál.
2014. márc. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg az orvosnak, hogy nem tudsz gyógyszert lenyelni, ha altatnak, akkor talán nem is muszáj bevenned, vagy kapsz injekciót.
2014. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanazt kezdtem el írni mint az első. Hogy gyakorolj c vitaminnal. :) Mindenképpen meg kell ezt tanulnod..

Én a nagy tablettákkal voltam így régen mint pl. aekkora a centrum, vag az 500 mg-os C vitamin.

2014. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szabad sokat inni, mert ugye azt kihanyhatom műtét kozbe. Felek hogy furcsán fognak ram nezni ha azt mondom nem tudom lenyelni. Es infuzioba biztos lehet kapni?
2014. márc. 26. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos h adják infúzióban, ezért lenne jobb, ha megtanulnád. És tuti h furcsán néznének rád, nade ez legyen a legnagyobb probléma...
2014. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Megpróbáltam, gyakoroltam c-vitaminnal, de végül elragtam. Ja es csak felet kaptam. De szerencsere nem volt semmi baj műtét közben.:)
2014. ápr. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!