Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rágja még valaki a száját...

Rágja még valaki a száját belülről? Hogy lehetne erről leszokni?

Figyelt kérdés
Már kb. húsz éve rágom, és a fogorvosom mindig elmondja, hogy milyen veszélyes, rák alakulhat ki... :( Próbálok rá figyelni, (mostmár sokkal jobb a helyzet) de képtelen vagyok róla leszokni. Mire észreveszem, már rágom is... SOS. Valaki tud ebben tanácsot adni?? Rágózom egész nap, mint egy nyúl... de ennek ellenére is...
2009. dec. 17. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A párom is rágja. Néha teljesen belefeledkezik és eltorzult arccal rágja a száját. Egészen addig csinálja amíg nem fáj, akkor egy darabig abbahagyja. Nem tud róla leszokni... A rágózás neki nem segített.
2009. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én már eljutottam odáig, hogy ha rágni kezdem, kis idő múlva "kapcsolok" és abbahagyom. Kb. egy éve már nincsenek sebeim, és nem is "rojtos" a szám és a szájüregem belülről.


Ma hallottam a Duna tv-n, hogy a 3. leggyakoribb rák Magyarországon a szájüregi rák, és pont tegnap voltam fogorvosnál, és ő is mondta, hogy szépen haladok a "leszokással", de még nem elég!! Teljesen abba kell hagynom!!! Figyelmeztesd a párod erre lécci! Hátha ő is mérsékli majd...

2009. dec. 17. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem (nem vagyok orvos), a szorongás tünete lehet.

A szorongás ellen kell tenni, hogy másképp lépj fel ha előjön.

Autogén tréning, jóga, meditáció.

2009. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, de 20 éve szorongok? Amúgy egy igen nyugodt és kiegyensúlyozott emberke vagyok, most épp Gyeden a kisfiammal, szóval minden kerek, nem igazán ér el a stressz az utóbbi 2 évben.. :)


Fogorvosom is azt mondja, így vezetem le a stresszt ,csak én nem értem, hogy milyen stresszt? De ettől függetlenül biztos igaz, csak nem tudom, mi váltja ki, ha tudnám, megszüntetném. Kösz a választ!!!! :)

2009. dec. 17. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is rágtam, aztán sikerült egy nyálmirígyet megsértenem, és ciszta alakult ki belőle. 1 órás volt a műtét, szóval gondolj erre, és lehet sikerül a leszokás!

2009. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ezt olvasom én is rágom:( De csak azért mert a kezemben van a teló és így nem tudom az újjam rágni:)
2009. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Igen, a cisztától és egyebektől félek én is nagyon. Köszi, gondolni fogok erre is!!!!


Akkor jó "leszokást" mindenkinek!!! :)

2009. dec. 17. 21:43
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én is rágom (most is), már legalább 7-8 éve. Tudom, hogy nem kellene, de egyszerűen nem tudok róla leszokni. A tesóm is rágja és néha anyum is.

20/L

2009. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!