Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van, ha valaki félálombó...

Mitől van, ha valaki félálomból riad fel? Ez mitől van?

Figyelt kérdés
Kisebb koromban olyan érzésem volt, mikor már majdnem aludtam, mintha megbotlottam volna, majd zuhanni kezdtem és egy érdekes érzéssel keltem fel. Nem rég egyszerűen csak ugorhattam (?) egyet az ágyban, én magam sem tudom, az egész ágy mozgott, bennem pedig megint megvolt az az érzés. (Olvastam olyanról, hogy olyat éreznek, mintha valaki lenne még a szobában és félnek, de nekem ilyen nincs, csak felriadok) Veletek is volt már ilyen? Ennek milyen okai lehetnek?

2014. márc. 28. 06:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, hogy mikor álomba merülsz, az izmaid elernyednek. Amíg viszont nem alszol teljesen mélyen, az izmaid a legkisebb érintésre is villámsebesen visszanyerik a tónusukat, "felébrednek". Elég ha valami hozzádér, vagy ráfekszel valamire. Azt a pillanatot, mikor az izmaid visszanyerik a tónusukat, zuhanásérzésként éled meg, illetve mivel nagyon hirtelen szokott bekövetkezni, van, hogy valamilyen mozdulatot eredményez - például rúgsz egyet, vagy hirtelen felülsz. Ilyenkor az embernek az az érzése, valami történt, hozzáértek, pedig nem.

Ijesztő élmény, de teljesen normális az elalvási szakaszban.

2014. márc. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én mindig azt álmodom hogy hátraesek, és olyankor mindig belerúgok az ágyba xDD
2016. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!