Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érvényes TB-kártyával az...

Érvényes TB-kártyával az ország bármelyik kórházába mehetek, műthetnek?

Figyelt kérdés
Érvényes a TB-kártyám, de jelenleg Budapesten vagyok, alapból Kisvárdára szól a lakcím kárytám is. Ha esetleg diagnosztizálnak (itt) egy pl: epehólyaggyulladást, itt is műtettethetem magam? Köszi előre is!
2014. márc. 29. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Sürgős esetben igen, de anélkül ilyen körzetes felosztás van.
2014. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sürgős, de igazából évekig nem fogok még a lakóhelyemen, Kisvárdán járni. A lakcím kártyát sajna nem tudom megoldani.
2014. márc. 29. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy kerületi házidokit, és kérdezd meg tőle, hogy most hogy van. Ha szerencséd van, be tud utalni valahova.
2014. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a társadalombiztosítás fogalmát kivették az alkotmányból, így nem vagy jogosult semmilyen ellátásra. Ez furán hangzik de így van. Adóként vonják a fizudból a TB díját, és ellátnak bárhol, de jogosult nem vagy rá. Ezt azért volt "fontos" megtenniük, hogy ha esetleg hibázik az orvos akkor ne tudj az alkotmánybírósághoz fordulni. Ezért nem is értem miért osztják körzetekre az ellátást.
2014. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lakcímed szerinti kórházban kötelesek ellátni. De az ország bármelyik kórházábsn elláthatnak. ( ha van helyük, tejük, idejük)
2014. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sürgős esetben igen, ha nem sürgős akkor a lakcím szerint illetékes kórházba kell menni, hogy ellátnak-e máshol az mérlegeléstől függ. Sok kórházban akkor a várólista, hogy örülnek, ha a 'saját' betegeket el tudják látni.
2014. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!