Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtétnél mindenképpen...

Mandulaműtétnél mindenképpen adnak injekciót vagy csinálják maszkos altatással is?

Figyelt kérdés
Elég sok gondom van a mandulámmal, de az injekciótól olyan szinten félek, hogy azt el sem lehet mondani. Egyszerűen azt nem engedem beadni, inkább akkor fájjon mindig a mandulám.

2014. ápr. 1. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Altatásban fogják csinálni? Mert nálam fel sem merült az altatás , helyi érzéstelenítéssel csinálták!
2014. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A mandula kivétele nagyon sokszor csak tüneti kezelés. Inkább az okokat kellene felderíteni, hogy mitől gyullad be olyan sokszor az a mandula?

Persze, az előbbi egyszerűbb. (És kockázatosabb.) Csak a bökkenő az, hogy bár közel sem létfontosságú szervről van szó, de azért mégis csak van valami szerepe a szervezetben, nem csak dísznek van az ott. Ha kiveszik, értelemszerűen onnantól azt már nem tudja ellátni.

Én azt mondom, hogy csak különösen indokolt esetben kéne kivenni.

2014. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nyáron azt mondta az orvos, hogy látszik, hogy nagyon meg van viselve, de még nem kell kivenni, csak ha sok gondom lesz vele, viszont anya évek óta azt mondja, hogy vetessem ki, de én nem akarom, mert olyan szinten rettegek ezektől a dolgoktól, hogy elkezdek remegni, meg ilyenek (nagyon durva). És ha ezt, tényleg csak injekcióval csinálják meg, akkor biztos, hogy nem fogom rávenni magam, képtelen vagyok rá
2014. ápr. 1. 13:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok,nekem kivették,mert nagyon sokat voltam beteg, begyulladt a mandulám, a műtét borzalmas volt (mégegyszer nem vállalnám) utána lázas voltam, egy hétig beszélni sem tudtam, nyelni is nehezen így fogytam is, viszont utána ugyanugy beteg voltam, csak rosszabb volt, illetve rosszabb ,mert majd szét szakad a torkom, hamar a tüdőmre megy.

nekem ugy csinálták,hogy közvetlen a mandulámhoz adtak injekciót, megvárták míg elzsibbadok és ugy szedték ki a mandulámat.

https://www.youtube.com/watch?v=5ngH6Vm4Tx0

[link]

2014. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A helyi érzéstelenítést természetesen injekcióval csinálják, ha altatnak akkor azt általában vénába adják, maszkos már nagyon kevés helyen van.
2014. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
na jó, akkor inkább felvásárolom megint a fél gyógyszertárat, jó ez nekem így a rossz mandulámmal. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 1. 13:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se vetesd ki, és ne csak a műtét meg a félelem miatt.

Az az immunrendszer szempontjából egy meglehetősen fontos szerv. Utána is ugyanúgy megbetegszik az ember, csak amit addig a mandula felfogott, azt onnantól nem fogja fel, és helyette más szervek fognak begyulladni.

Mégegyszer mondom, inkább az okokat kéne feltárni, hogy mitől van sokszor begyulladva.


Nekem is gyermekkoromban sokszor be volt gyulladva. Ki akarták venni, nagyon erősködtek, de anyu ellenezte (szerencsére). Most felnőtt vagyok, ennek már jó 20 éve, de nem vagyok beteg többször, mint a többi ember.

Unokatesómnak kivették a manduláját, kéthavonta ki se lát a takonyból, beszélni alig tud, annyira oda van.

2014. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne általánosítsd. Nekem sok bajom volt a mandulám miatt, mandulagyulladás, torokgyulladás, ízületi fájdalom, gyomorbántalmak. Miután kivették, azóta semmi bajom sincs.
2014. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kéne elijeszteni a kérdezőt. Ha egy mandulát indokolt kivenni, akkor ki kell és kész. Később szívbillentyű problémától kezdve mindenféle bajt okozhat ha gócosodik.


Kétféle módja van a mandulák eltávolításának (tonsillectomia). Lehet lokális érzéstelenítéssel - ha a páciens együttműködik - nálad ez nem jön szóba.

Illetve lehet altatásban. Az aneszteziológiában is különféle módszerek léteznek. Ha ennyire félsz a szúrás(ok)tól, próbáld megbeszélni az aneszteziológus orvossal, hogy úgy altasson, mint ahogy a gyerekeket szokták: párolgó anesztetikummal vezetik be a narkózist (konyhanyelven: büdös - általában Sevofluran nevű- gázt kell szívni maszkból, amitől elalszol), majd ezt követően történik a branülszúrás és a vénás szerek adása, majd a légútbiztosítás. A lényeg: már elbódultál, mire megszúrnak.


A "fájjon mindig a mandulám" nézet a már fentebb említett indokaim miatt sem egy jó nézőpont, illetve ha meg lehet oldani akkor miért fájjon és okozzon esetlegesen súlyosabb problémákat...

2014. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8, #9: nem célom senkit semmitől elriasztani, meg általánosítani. (Riogatásnak inkább a #9 hozzászólás szolgált, de akkor már említsük meg csak a pontosság kedvéért, hogy maga a műtét is lehet veszélyforrás, egyrészt a műtéti seb az jókora lyuk a szervezet védelmi rendszerén, másrészt meg a mandulaműtét maga sem veszélytelen. Sőt, akkor már említsük meg, hogy bizony voltak, akik belehaltak a mandulaműtét szövődményeibe.)

Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem kell reflexből egyből az éppen aktuális orvosi divatnak hódolva az adott szervet reflexből kiműttetni.

Persze, van, amikor tényleg indokolt, sőt, javasolt. Mindig gondosan mérlegelni kell, az előnyöket és a lehetséges kockázatokat is szem előtt tartva, hogy érdemes-e egy beavatkozásba belevágni.

Azt sem állítottam, hogy ez mindenképp rossz. Csak ez nem olyan dolog, hogy kiveszik a manduládat, és onnantól minden fenékig tejfel lesz. Van, akinél segít, ez tény. De jócskán van rá példa, amikor semmit nem segített, vagy esetleg összességében még rontott is a helyzeten.


Akármilyen műtétről van szó, főleg ha egy szervet eltávolítanak, az mindig komoly megfontolást és felelősségteljes döntést igényel. Ez nem olyan dolog, amit két héttel rá meggondolhatsz. Meg mint mondtam, az a szerv nem hiába van ott.


Kis olvasni való: [link]

2014. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!