Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az kiderül ha letagadom a...

Az kiderül ha letagadom a doki elött hogy volt már abortuszom?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kar letagadbi mert hatranyod lehet belole a kovetkezo terhessegnel ha nem mondod el. Peldaul a vercsoport összeférhetetlenség...
2014. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt komoly baj lehet belöle, ha letagadod, mert egy késöbbi terhességnél lehetnek következményei.


Másrészt meg miért kellene letagadni? Az orvosnak célszerü tudnia, elmondani meg nem mondhatja senkinek sem, mert köti az orvosi titoktartás.

2014. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme letagadni, észre fogja venni.
2014. ápr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarja, a központi nyilvántartásokból le tudja ellenőrizni.
2014. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most tervezünk babát, viszont a párom nem tud az abortuszomrol sem a szüleim, és az a lényeg h ne is derüljön ki! Ezert gondoltam arra h inkabb a doki se tudja!! :/
2014. ápr. 6. 08:33
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja,meg hallottam h a terheseknekvan eü. kiskönyve és hogy abba beleirjak h volt e abortusza korabban..! És az nem lenne jó!!
2014. ápr. 6. 08:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ideje lenne elgondolkodnod rajta, hogy mi a fontosabb: a szíved alatt hordott kisbaba egészsége vagy a múltad sáros pontjának letagadása?

A nagyszülőknek minek mutogatnod a kiskönyvedet, én sem mutogattam soha,nem is akarták megnézni, a gyerek UH-s adatait úgyis kinyomtatják külön lapra is. Az meg, hogy hány centis a hasad, mekkora a súlyod meg van-e aranyered, nem hiszem, hogy az anyósra tartozik.

A párod nyilván megnézheti, sőt, joga is van hozzá. De akkor itt gondolkodj el rajta, hogy meddig akarod ezt eltitkolni? Nem tisztességesebb leültetni, hogy ez van, fiatal, felelőtlen stb voltam. Sajnálom, de ez a múltam.

B verzió: elmondod az orvosnak, de megkéred, hogy ne írja be. Egyébként a védőnő tölti ki a kiskönyvet, tehát neki kell beleírni. Ezzel az a bibi, ha van valami gáz, és nem a saját orvosod ügyel, amikor bevisznek, akkor nem tudják az előzményed, és akár ez a babád életébe kerülhet extrém esetben-bár nem valószínű, de előfordulhat. a koraszülés, vetélés kockázata lehet pl nagyobb, vagy szülésnél a tágulás lehet eltérő. Nem nagyon foglalkoznak a vészhelyzetben, hogy mitől van, de ha tudják, akkor talán jobban tudnak segíteni. Sajnos az abortusz növeli a koraszülés kockázatát, mivel mesterségesen lett feszegetve a méhed. Ez az ára többek között...


Én biztos az őszinteséget választanám, az a minimum, hogy az orvossal, de akár párommal is. A szüleinek viszont nem mondanám el. Amúgy sosem tudhatod, anyósodnak nem volt-e.

2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze a saját szüleimnek sem mondanám el, ha már akkor nem tettem. Vagy nem most mondanám el, hanem egy másik szituációban.
2014. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A dokinak elmondhatod, van egy olyan, hogy orvosi titoktartas..masreszt ha nem orszagos cimbik a paroddal nem hiszem, hogy amint meglatja elmeseli neki. Amugy meg tenyleg rajta van a papirodon, szerintem nem kene eljatszani a doki bizalmat a legelejen.

A parod meg csak nem fog elhagyni, ha megtudja, gondolom elotte volt. Ha nem akkor tenyleg cinkes a helyzet, minimum Andersen szintu tortenettel allj elo ez esetben...

2014. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elötte volt persze!!
2014. ápr. 9. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!