Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy hónap múlva kórus fellépés...

Egy hónap múlva kórus fellépésem lesz és be vagyok rekedve. Gyorsan kéne csinálnom vmit a hangommal. Valami gyors gyógyír?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gégész.

Esetleg próbálkozz langyos, sós tej ivásával, orvosi könyvben olvastam és nekem egyszer segített rekedtségnél. Nem kell bele sok só, akkor egész iható. :-)

2014. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A sós tejtől csak hányni fogsz, és az a jobbik eset. A só elvonja a vizet a szervezetből.


Tudni kéne, mitől vagy rekedt.

Ha simán megfáztál, akkor ha meggyógyultál, el kell múlnia, de lehetőleg betegen ne énekelj, nagyon nem tesz jót.


Ha nem fáztál meg, csak berekedtél és nem múlik el 1-2 napon belül (pihentetéssel, beszélni se nagyon lehet), akkor valóban gégészhez kell menni.


Ami mindig segít: igyál napi 2 kalciumos pezsgőtablettát, amíg rekedt vagy.

2014. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csipetnyi só kell csak egy bögre langyos tejbe, az nem von el semmit és nem okoz hányingert sem, viszont bevonja a torkot és hamar hat. legalábbis nekem gyorsan elmulasztotta a rekedtséget. Jó a zsályatea is.
2014. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Egy hónap múlva? :)

Ha jó a technikád, elénekelsz fölötte.


Ha nem, akkor orvos.

2014. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2014. ápr. 9. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha jó a technikád, elénekelsz fölötte. "


Ja... aztán utána megy műtétre hangszalagcsomóval. És ha pechje van, soha többet nem énekel.


Maradjunk abban, hogy "jó technikával" az énekel, aki hosszú éveken keresztül jár JÓ magánénektanárhoz. (Mint például én...)

Általában aki kórusban énekel, az nem jár. Ami kóruspróbán van, az meg nem hangképzés, még ha ezt mondják róla, ti meg elhiszitek, akkor sem.


Azt meg már meg sem említem, hogy még ha "el is éneklek felette", az kimondottan ártalmas, én nem hiszem, hogy megéri. Kibicsaklott bokával sem indul az ember maratont futni.


Ami egy csipet sótól meg egy bögre langyos tejtől elmúlt, az elmúlt volna tej meg só nélkül is.


2.

2014. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Utolsó: maradjunk annyiban, hogy mindenki maradjon a szakmájánál, amiből él ;)


Egy amatőr kórusban énekléssel és egy hónap múlva esedékes fellépéssel senki nem kap hangszálcsomót, ha egyszer-egyszer elénekel fölötte. Az a rossz technika sajátja.

2014. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor még azt magyarázd meg nekem léccike, hogy a sós tej hogyan hat, és miért jobb, mintha megiszom egy pohár tejet és megeszem utána 5 db ropit! :)


Mert remélem, azt senki nem gondolja, hogy a tej rácsorog a hangszalagokra és "lemossa" róluk a rekedtséget.


Amúgy meg - ha annyira szakértő vagy - én azzal kezdtem, hogy "attól függ, mitől rekedt". Magyarul: ha nem komoly a probléma, a kérdező mostanra, míg vitatkozunk rajta, remélhetőleg meg is gyógyult. Ha meg egy hét, vagy egy hónap múlva is rekedt még, ne haragudj, de arra nem ajánlott ráénekelni, még "felette" sem.

Ráadásul a következő 1 hónapban kóruspróbák is lesznek, és feltételezem, azokon sem tátogni fog. /Persze ezt én nem tudhatom, mert nem szoktam kórusban énekelni, csak ilyen áriákat meg ahhoz hasonló hülyeségeket. :)/


És nem tudom, hogy miből élsz, de remélem, nem karvezető vagy énektanár vagy. Ki nem állhatom, amikor a tanárok a saját érdekeik miatt nem veszik komolyan, ha egy "énekesük" (még ha csak diák is) beteg. Amikor én betegen/rekedten mentem órára (hogy ne legyen hiányzásom), engem nem egy tanár hazaküldött, hogy betegen nem lehet énekelni.

Ennyi.

2014. ápr. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Utolsó: én nem írtam sós tejet, úgyhogy nem tudom, kérdezd attól, aki írta.


Nem vagyok karvezető vagy énektanár. Én az éneklésből élek (opera). Ennyit erről.

2014. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én írtam a sós tejet, orvosi könyvből vettem gégehurutra ajánlják.
2014. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!