Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért tartják az emberek az...

Miért tartják az emberek az étrendkiegészítőket olyan rossznak és a gyógyszereket meg simán beszedik?

Figyelt kérdés
Étrendkiegészítőbe nem halnak tudtommal bele emberek most a normális bevizsgált dolgokról van szó nem az interneten rendelt termékekről. A gyógyszerek annál inkább veszélyesek és reklámozzák is hogy szedd akkor is ha valami bajod van meg előtte utána is. Én is kaptam régen olyan gyógyszert, hogy ott volt a mellékhatásnál feketén fehéren, hogy hirtelen halált okozhat hát az jó... Én azt látom sok ember nagyon ellene van pedig nem hinném, hogy annyira egészségesen él meg, hogy megnézik mindig mit vesznek a fűszereket, húsokat, üditőket stb stb. Várom a véleményeket ki miért tartja jónak vagy miért van nagyon ellene. Normális válaszokat várok!
2014. ápr. 9. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Éppen a napokban néztem Dr. G műsorát (törvényszéki patológus) aki egy látszólag egészséges nő váratlan halála miatt boncolt fel. A végén kiderült, hogy a számos étrend kiegészítő volt a halálának az oka.

A doki elmesélte, hogy az a gond ezekkel a kiegészítőkkel, hogy sokszor nem a megfelelő mennyiséget veszik be, és sokszor többet árt mint használ.

De ez ugye nem mindennapos eset. Csak egy ellen példa.

Én személy szerint nem ettem soha ilyen kiegészítőket, mert igyekszem mindig egészségesen táplálkozni.

Az aki rendesen étkezik, eszik, sovány húst, zöldségeket, gyümölcsöket, annak nincs szüksége étrend kiegészítőkre. Ez sem különb mint pénzforrás egyes vállalatok tulajdonosainak..

A fűszerek többsége meg igencsak jót tudnak tenni, szóval néha nem árt fűszer is.(és itt nem a sóra gondolok)

2014. ápr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából a potencianövelökből és a fogyasztószerekből van a legtöbb hamisitvány és nem bevizsgált termék. Hát igen ész nélkül semmit se jó szedni. Igazából szerintem csak azzal van probléma aki ilyen internetes, piacos dolgokat szed meg aki úgy van vele ez csak étrendkiegészitő mi bajom lehet tőle aztán napi 1 dobozzal bevesz 10 féléből. Amúgy a fűszerekre úgy értettem, hogy nagyon nagy része teli van több fajta izfokozóval meg stb pl.: ilyen intenziv hagyma iz 1% hagyma van benne meg 3 fajta izfokozó nagy mennyiségben ez csak egy példa igen nem bizonyitották káros hatását mint a világon semminek se ha nem akarták:D akkor az üditökben a sok cukor vagy éppen a sok édesitőszer. húsok hát, hogy aktuálisat mondjak pl.: húsvéti sonkák telivan nyomva több fajta vizmegkötö anyaggal hogy a vizet hús árban ellehessen adni de azért még van benne jó pár dolog... akkor tusfürdők,sampon 40 vegyianyaggal főleg annyira univerzálissal, hogy jó tusfürdőbe sampon wc tiszitó minden hát persze... tudnék irni sok dolgot nekem van egy meglátásom elgondolásom a dolgokról kinek mi. Másnak más a véleménye én tiszteletben tartom azt is. Én nem vagyok az étrendkiegészítők ellen inkább mellette vagyok. Van sok pénz csinálás is ez a fokhagyma,kurkuma meg 500 féle növényi kivonat biztos jó dolgok de közel sem annyira mint ahogy beállitják és amennyiért árulják. Szerintem kell megfelelő szénhidrát,fehérje,zsír,víz és vitaminok(vitaminokat szedek étrendkiegészitő formában).
2014. ápr. 10. 01:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem két évvel ezelőtt nagyon fájdalmas izomgörcseim (konkrétan a kezemet nem tudtam felemelni és kinyújtani) és komoly szívproblémáim voltak. Mégpedig akkor, amikor már egy jó ideje elégtelen táplálkozás miatt súlyos hiányállapotaim voltak. (Mit csináljak, munkanélküli voltam nulla segítséggel, örültem a puszta kenyérnek is, az se jutott mindig -- miközben eléggé túlerőltettem magam.) Míg aztán keresztanyámtól kaptam kalciumtablettát meg C-vitamint, amelyek szedésétől pár nap múltán elkezdtek végre érdemben enyhülni a panaszaim. A kalciumkúra után magnéziumot kezdtem el szedni (együtt ugye nem szabad a kettőt, de abból is már szó szerint fájdalmas hiányom volt).

Azóta szedek táplálék-kiegészítőket: igaz, nem állandóan, hanem kúraszerűen, illetve váltogatva; orvosi segítséggel és javaslatra, és csak és kizárólag gyógyszertárban vásárolok már bevált termékeket, amelyekben megbízom. És kizárólag csak bizonyos vitaminokat és ásványi anyagokat, ésszel adagolva. (Különös egyébként, hogy pl. a magnézium rendkívül gyorsan kiürül a szervezetemből: ha abbahagyom a szedését, egy hónap múlva már jelentkeznek megint az izomgörcsök.)

Minthogy már átéltem, hogy a hiány szó szerint fizikai fájdalmat okoz, többé nem akarom, hogy mindez megismétlődjön, így tudatosan szedem, pótolom a vitaminokat és ásványi anyagokat.


A táplálékkal az a baj, hogy ma már nem tartalmaz elég élelmi anyagot -- sem a gyümölcsök, sem a zöldségek, sem a húsok. És persze sohasem tudhatom róluk, hogy pontosan mennyi van miből bennük, míg a mesterséges termékeknek jó pár hátrányuk mellett megvan az az előnyük, hogy pontosan lehet adagolni őket.


Sajnos a korábbi éhezés és hiány maradandó károsodásokat is okozott nálam, erre most szedek gyógyszert, de egyébként nem szoktam minden csip-csup nyavalyára (pl. enyhe nátha, fejfájás) gyógyszert beszedni.

Mindenesetre azóta is képtelen vagyok önszántamból diétázni, a húsvéti böjtöt sem tartom meg, annyira mély nyomokat hagyott ez bennem.

2014. ápr. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én se a kiegészítők se a gyógyszerek ellen nem tudok voksolni. Sok ember végtelenül gyógyszerellenes. Mondják és vallják ezt addig amíg sajna nem lesz rá szükségük.Persze gyógyszertárba kell venni nem ész nélkül rendelgetni az internetről.

Pl.

Jobb lenne nekem is ha nem kéne, nem lenne szükségem gyógyszerekre, 25 éves koromig semmilyen rendszeres gyógyszerem nem volt, de utána a szívproblémáim miatt én is rákényszerültem. S nem pártolom, de ha egyszer szükségem van rá, ez van. Ha csak így tudok nem jól de elfogadhatóbban élni, enélkül sehogy.

Így vagyok az étrend kiegészítőkkel is. Rendszeresen kell többfélét is szednem. Van amit naponta többször, van amit kúraszerűen. De eljutottam oda h 5 db van abból is. :( Szomorú de ez van.

2014. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!