Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hogyan ébred fel, aki...

Ki hogyan ébred fel, aki nagyon mélyen alszik?

Figyelt kérdés

Mielőtt kelnem kell másfél órával előtte 5 percenként csörög max hangerőn a telefonom ébresztője a fejem mellett az ágyban, minden 5 percben más csengőhanggal és hihetetlen, de nem ébredek fel rá. Állandóan elalszom és kapkodnom kell. Nagyon frusztrál és idegesít...

Este amikor lefekszem nagyon nehezen alszom el. Előfordul, hogy 2-3 órát is fetrengek mire sikerül elaludnom, de utána olyan mélyen alszom, hogy egyszerűen nem ébredek fel az ébresztőkre.


Már olyan is előfordult, hogy leestem az ágyról és még arra sem ébredtem fel...


Más is küzd ilyen problémával? Ez már alvászavarnak nevezhető?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 12. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem alvászavar, csak egy kis biológiai óra felborulás. Próbálj meg hamar lefeküdni. Még hétvégén is, mondjuk éjfél, esetleg 11 körül, már maga a kérdést is most írtad ki tehát valószínűleg ébren vagy. A lényeg, hogy próbáld helyretenni a biológiai órádat, van akinek képes eltolódni, ha hajlamos rá. Nekem sose okoz gondot a felkelés, bár ez meg akaraterő kérdése.
2014. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én fel tudok kelni ha kell. Igaz, kiba álmos vagyok :D
2014. ápr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem alvászavar, csak az alvási szokásaidon kellene javítani. Amit a napirendednél kell kezdeni, igyekezz magad lefárasztani napközben, hogy könnyebben elaludj, este már foglalkozz olyan dolgokkal, amik felpörgetik az agyadat, ilyenek a tévé, a gép, ezeket lefekvés előtt legalább egy órával hanyagold. ha szeretsz olvasni, inkább azt válaszd. Készülj fel az alvásra rendesen, nyugtasd le magad már jóval előtte. Ülj egy kád vízbe, igyál meg egy teát (nyilván ne feketét), mosogasd el a piszkos edényt, vágd le a körmöd vagy akármi ilyen monoton, unalmas dolog sokat segíthet, hogy hamar elaludj. És az is fontos, hogy jól ki legyen szellőztetve a szoba, amiben alszol, és ne aludj túl melegben, a pizsid legyen szellősebb, ha a lakásban jó idő van. Ezek nagyon sokat számítanak.
2014. ápr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mintha csak en irtam volna a kerdest :/

bar nekem sokszor 24-36 orat is fen kell lennem.

van h ugy jon ki melo :/

az a durva h ennyi fenlet utan is van h ejjel nezegetek, holott tudom h 4:30 kor kezdodik ujra.

detto olyan csengo hangra ebreszt h mikor beallitottam a hideg kirazott, erre megebredek 5 kor ranezek h bmeg nem csorgott?

aztan,de 10 p utan kikapcsolja, es 2 ebresztes van. megis siman attalszom :(

tanacsok johetnek...

2014. ápr. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

“ este már foglalkozz olyan

dolgokkal, amik felpörgetik az agyadat”

itt egy ne kimaradt nem? nem kotekedni akarok, nekem pocsek irasom van, de erdekel, mi segittene :/

erdekes meloban a 25'C ban majd be alszok.

probaltam nyugi zenekkel, bar a vizcsobogastol majd bepisiltam :D

de igazan nincs semmi ami mukodott :(

esti szellsztetest, nyugis olvasgatast kiprobalom.

2014. ápr. 12. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"itt egy ne kimaradt nem?"

Igen, értelemszerűen kimaradt. :D Bocs, haldoklik a billentyűzetem és csak arra reagál, amire akar. :D

2014. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma megprobalkozok ilyen altaló zenével (a kutya már alszik :D)

big boobs vagyok

2014. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!