Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tartanak az elvonási...

Meddig tartanak az elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ebben az esetben elvonási tünetek e. A pszichiaterem felírt kèt gyógyszert. 3 hónap szedés után megpróbáltam leállni. Ne kérdezzétek miért, nem ez a lényeg. Pár hétig rendben ment, fe utàna szédültem, nem kaptam levegőt, görcsölt a vesém, stb. Ezért újra kezdtem. Most eljött a tavaszi szünet és először csak a nappali adagot nem szedtem, most már teljesen nem szedem. Már két nap után kijöttek újra ezek a dolgok, folyton ennék, nem tudok az utcára menni, sírok ok nélkül, fájdalmaim vannak... Mellettük ezek a szédüléses izé kibírhatatlan. Örülök, hogy szüneten vagyok és senki se lát, senki se tud rólam, így leállhatok. A kérdés az, hogy ez a sok elvonási tünet meddig tart?

2014. ápr. 15. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
2-3 hét, de lehet több is. Amúgy a gyógyszert a tünetek megszűnése után is szedni kell 1 évig különben visszaeshetsz. 3 hónap az semmi...
2014. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Addig tart, amíg el nem kezded újra a gyógyszer szedést, ez nem egy megfázás.

Aztán majd egy bizonyos idő eltelte után keress fel egy pszichoterapeutát, hogy elhagyhatod-e a gyógyszert, és ha igen, hogyan.

Mellesleg melyek ezek a gyógyszerek?

2014. ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

"A pszichiaterem felírt kèt gyógyszert. 3 hónap szedés után megpróbáltam leállni. Ne kérdezzétek miért, nem ez a lényeg."


Mi lett volna, ha netalán tán éppen a pszichiáterrel beszéled ezt meg?

És az is lényeg, hogy miért, de nem nekünk, hanem a pszichiáterrel kellett volna szintén értelmesen megbeszélni.

Teljesen szakszerűtlen hülyeség amit csinálsz ebben a formában, (mi lesz a következő lépés, ha fáj a vakbeled azt is majd megműtöd magadnak és mész a saját fejed után orvosi kérdésekben...) Keress föl szakembert...

2014. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Charlie vicces vagy! :)
2014. máj. 8. 04:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Charlie O'Brian 4ever <3
2014. máj. 8. 04:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Charlie verset szeretnék írni... RÓLAD! A múzsám lettél.
2014. máj. 8. 04:16
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Inkább olvasd el a gyógyszer útmutatóját, 99%, hogy ott is világosan le van írva, hogy nem szabad csak úgy abbahagyni, hanem feltétlenül fokozatosan kell.


Persze nem ártana orvossal beszélni, aki több mint egy évtizedig tanulta a "szakmát"...GYIK helyett...

Ha bejött valami kellemetlen mellékhatás (márpedig előfordul), akkor meg kellett volna beszélni a dokival, hogy mi legyen...

Mondjuk sztem a pszichiáterek nem lepődnek meg azon, hogy a beteg maga dönti el, hogy vagy beveszi a gyógyszert vagy nem, sőt az adagolást maga a beteg is felülírja...


Verset arról írsz, akiről jól esik.

2014. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

"Pár hétig rendben ment, fe utàna szédültem, nem kaptam levegőt, görcsölt a vesém, stb."


Azért ez nem tréfa dolog szerintem. Ha jobban belegondolok még akár más is lehet, mint "elvonási tünet".. Tényleg nem ártana orvossal beszélni.

2014. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!