Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ápolási díjat igényelhet...

Ápolási díjat igényelhet diák? Vagy szociális segéllyel rendelkező családtag?

Figyelt kérdés
Lányom szeretné gondozni a nagymamát, de ő középiskolás tanuló.Neten már próbáltam utánanézni, úgy tűnik, nappali tagozatos diák nem lehet.Lányom nappalis.De tudom, hogy néha az ügyintézők is máshogy tudják.Tehát örülnék ha valaki aki többet tud az ápolási díjról, adna némi infót.
2014. ápr. 16. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

VAlóban nem jár akkor, ha az ápoló nappalin tanul. Szoc


segély mellett úgy járhat, ha a megítélt ápolási összege magasabb, mint a szoc segélyé, és akkor megkapja a szoc segélyt, plusz kiegészítik annak az összegét a megítélt ápolási díjra, de a kettő nem jár teljes összegben párhuzamosan. Pl kap 10ezer szoc-t, megítélnek 20 ápolásit, akkor 10 lesz szoc és 10 ápolási (csak az elv ez, az összegek nyilván nem)

2014. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm .És vajon ha magántanuló, akkor járna neki?Ja és még fontos kérdés, hogy családi pótlék mellett járhat-e ápolási?Bár azt nem tudom, hogy ha magántanuló lenne, akkor kapna-e családit?
2014. ápr. 16. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

családi pótlék jár a magántanulónak is, és a csp nem zárja ki az ápolásit.

Nem tudom, mennyi idős a lány, de csak nagykorú hozzátartozó igényeéheti, szóval ha nincs 18, akkor nem.

2014. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!