Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtok tanácsokat vércukorszin...

Tudtok tanácsokat vércukorszint kezelésére/ szintentartására?

Figyelt kérdés
Nem túl magas a cukrom, inzulinos kezelésre sincs szükségem, de diétát kell tartanom, és szeretném, ha a helyzet nem romlana, illetve lehető legtöbbször normális vércukorértéket. (étkezés után: 6-10 szokott lenni)
2014. ápr. 17. 20:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
16/L
2014. ápr. 17. 21:00
 2/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy diabetológushoz, és beszéljétek át részletesen. Ő megmondja, hány gramm szénhidrátot ehetsz egy nap, mi milyen hatással van. Ezt vedd komolyan, és ne itt kérj tanácsot erről szerintem.
2014. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pontosan, ehhez szakorvos és dietetikus kell. Ő látja, hogy neked mennyi szénhidrát kell mikor, és miből.
2014. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyok, de úgy értem a kérdést, hogy ilyesmi tapasztalata van e valakinek: nekem, ha citromlét iszok, mandulát eszek attól alacsonyabb lesz, ha rizst magasabb.
2014. ápr. 17. 21:12
 5/13 anonim ***** válasza:

A citromlében, mandulában kb. semmi szénhidrát nincs, azért lehet alacsonyabb.

Ha túl vagy rajta, akkor nem értem a kérdésedet.

Dietetikus foglalkozott veled?

2014. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Foglalkozott, csak "házi praktikákra"/tapasztalatokra lennék kiváncsi ezzel kapcsolatban.
2014. ápr. 17. 21:17
 7/13 anonim ***** válasza:
AZt nem nagyon fogsz kapni, mert minden szervezet más.
2014. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 B.Ági ***** válasza:

A cukrosságon nem lehet "túllenni".

Mindíg figyelni kell rá.

Sajnos én is 2-es cukorbeteg vagyok/nem inzulinos/, de a diétában és a természetes gyógymódokban jobban bízok, mint a gyógyszerekben. Eddig ez bevált.

Ha étkezés után 11,0-nál magasabbra nem megy és utána 1-2 órával a normálisra visszaáll, akkor baj nincs.

2014. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne reklámozd, hogy 11-nél magasabb jó...

10 felett nem kéne lennie a vércukorszintnek.

2014. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 B.Ági ***** válasza:

Ezt írtam:


"Ha étkezés után 11,0-nál magasabbra nem megy és utána 1-2 órával a normálisra visszaáll, akkor baj nincs."


Ha értelmesen elolvasod,rájössz, hogy Te írtál szamárságot, amikor úgy értetted ezt, hogy a 11 felettit jónak reklámozom.

Ha rendesen elolvastad volna, nem írtál volna csacsiságot. Máskor először gondolkodjál!!!!

2014. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!