Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomáscsökkentőt szedők!...

Vérnyomáscsökkentőt szedők! Ti mertek alkalmanként egy kis alkoholt inni?

Figyelt kérdés

Esti vérnyomáscsökkentőt szedek 21 évesen (Valsartan Teva 80mg) és nem merek rá inni,de ilyen fiatalon ez egy borzasztó érzés, vizsgák után nem koccintani, hanem csak a ***** gyógyszert beszedni. :(


Vélemények?



2014. ápr. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire magas a vérnyomásod de apukám pl. szed vérnyomásra gyógyszert, ha mégis az alkohol után nyúl akkor aznap nem veszi be tudtommal, és az se mindegy miből mennyit iszol, mert kihat a vérnyomásra.
2014. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is szedek vérnyomáscsökkentőt. Alkalomszerűen egy-egy pohár bort vagy rövid italt ittam már, nem volt tőle sosem bajom. Ez évente mondjuk 4-5 alkalom.
2014. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mert én úgy jártam, hogy a gyógyszer előtt megittam 3 sört, majd rá 1-2 órára bevettem az estit és utána annyira gyengének éreztem a pulzusom, hogy rámtört a halálfélelem... a tempóval nem volt baj, hanem az erősségétől féltem. Azóta nem merek, de ilyen fiatalon a vizsgák után sem tudok becsiccsenteni és szó szerint depresszióba fog kergetni ez az érzés. Köszi az eddigi válaszokat.
2014. ápr. 18. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, de jó lenne kivizsgálni, hogy MITŐL magas a vérnyomásod. Ugyanis az csak tünet, és nem maga a betegség. Furcsa módon mégis arra írnak fel "gyógyszert".
2014. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van, miért kaptad a vérnyomáscsökkentőt ilyen fiatalon? Nekem egyszeri kiugrásra is felírták :/ és nem szedem. De változtattam az életmódomon, több folyadékot iszok, sportolok azóta semmi bajom. Az alkohol biztos nem tesz jót, én nem ajánlom ha stresszes vagy inkább üss egy bokszzsákot :) vagy fuss!
2014. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szorongásra írták fel amúgy, ja és halmozottan örökletes hypertonia betegséget állapítottak meg a 24 órás Holter vizsgálaton. :( Higyjétek el, hogy nem akarom szedni és mindent megteszek azért hogy elhagyható legyen. :(
2014. máj. 20. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok és a válaszomhoz szeretnék hozzáfűzni egy tapasztalatot: kollégámat betegállományba helyezték és nem engedték dnyomás miatt, a gyógyszerektől állandóan rosszul volt, hol magas volt a vérnyomása hol túl alacsony szóval már majdnem megváltak tőle a munkahelyén amikor elment egy kínai doktornőhöz akupunktúrás kezelésre. 6-7 alkalom után engedték dolgozni, a vérnyomása gyógyszerek nélkül rendeződött, azóta teljesen jól van.
2014. máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*nem engedték dolgozni magasvérnyomás miatt - elnézést.
2014. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!