Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hálapénzt miért adnak sokan a...

Hálapénzt miért adnak sokan a műtét után? Semmi értelme.

Figyelt kérdés
Még nem voltam ilyen esetben de ha lennék, én műtét előtt adnám oda a hálapénzt.
2014. ápr. 20. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a beteg nem eli tul a mutetet, ezert nem elore fizeti a halapenzt???:)
2014. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát de utána meg semmi értelme nincs fizetni. Pl. egy rutinműtétnél
2014. ápr. 20. 11:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Esetleg tényleg hálás. Meg aztán utógondozás is van.
2014. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én csak utólag adok bármit is, ha már a kezdetektől fogva normálisan bánt velem az orvos. előre nem adok semmit, mert már az úgy nem az igazi.

Pl: amikor voltam mr-en, vittem magammal egy bonbont, hogy majd a vizsgálat végén odaadom az operátornak. kb 4-en voltak mindannyiuk nagyon rendes és aranyos volt végig a 20 perc alatt és engem is boldogság töltött el, hogy örültek a csokinak.

2014. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Előtte bűncselekménynek számít. Ha nem magánorvos, az orvos közalkalmazottként egyszerű munkavállaló, a munkájához szükséges feltételeket a te és mások által TB járulékként befizetett összegből biztosítja a társadalombiztosítás. A műtét elvégzéséért megkapja a munkáltatójától a szerződésben rögzített munkabért. Neked, mint betegnek semmi közöd az ő tevékenységéért (csak mint szenvedő alany vagy jelen), nem vagy a munkáltatója és nem is bízhatod meg semmivel, emiatt hálás legfeljebb utólag lehetsz. Ha meg nem jár el kellő szakmai körültekintéssel, azt előre hogyan tudod felmérni?
2014. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan azért,amit az utolsó írt. A "szolgáltatás" ingyenes,ha előre fizetsz akkor a szolgáltatást fizeted meg,ami törvényellenes. Ezért is hívják "hálapénznek". Ha a végén elégedett vagy a kezeléssel,műtéttel,az orvossal,az ellátással és utólag adsz valamit azzal a háládat fejezed ki.
2014. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért fizetnek az emberek hálapénzt? :D Semmi értelme.
2014. ápr. 20. 13:18
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert ez a szokás.Ugyanolyan,mint borravalót adni éttermekben,fodrásznál,stb.
2014. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk en nem hivnam szokasnak, inkabb egy kikovetelt valaminek. Ha nem adsz, kineznek.
2014. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg potenciális probléma nálunk a hálapénz. Azzal, hogy bizonyos emberek "rászoktatták" az egyes orvosokat, akik közül néhányan még el is várják szemtelen módon azt a bizonyos borítékot (sőt, az se mindegy mennyi pénz van benne!), a többi embernek, akik esetleg elég nehéz körülmények közt élnek és probléma a megélhetés elég nagy bajt okoznak. Hallottam már olyat, hogy bizonyos műtétet képes volt egy orvos 3x-4x is elhalasztani (és nem azért mert panaszmentes volt a beteg...), aztán kapott egy borítékot és láss csodát, egyből belefért a műtéti programba. Ez csak egy példa a sok közül, tudnék még pár esetet amikor a "fehér boríték csodát tett". Természetesen mélységes tisztelet azoknak az orvosoknak, akik nem ilyenek, mindig van kivétel ugyanis.

Szóval szerintem undorító az összes egyén, aki ezt elvárja. Sajnos szerintem egyre többen késztetést éreznek a hálapénz adására, nem is feltétlenül azért mert "hálásak", vagy elégedettek, hanem egy elvárásnak akarnak megfelelni, esetleg félnek, hogy ha nem fizetnek, nem kapják meg a megfelelő ellátást. Na ez szerintem undorító.

2014. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!