Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a műtét utáni kutyaoverallnak?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]


Szerintem nem olyan jó, mivel így is megtudná rágni a "kényes" területeket. De ha rosszul tudom, kérlek javítsatok ki!


2011. aug. 2. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
nekünk bejött, jó volt!!
2011. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És egyáltalán nem használtatok körgallért? Hogyan kiviteleztétek, hogy ne próbálja megrágni a varratokat?
2011. aug. 2. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó! Én még nem használtam de azt hiszem fogom. Csak annyi lehet esetleg, hogy a kutya megpróbálja lerágni magáról. A műtét után kaptunk gallért, de egyszer sem raktam rá, mert lehetetlen benne bármit is csinálni, a ház is kicsi ahhoz. xD Így az volt, hogy nappal figyeltem (szünet volt és jó nagyon jó kutya), éjszaka meg bőr szájkosarat kapott. Semmi baja nem volt vele. Anyukám kutyájának viszont a gallér vált be. Kinek mi.
2011. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok! az volt a helyzet, hogy egyáltalán nem volt rajta gallér, csak rátettünk egy ilyen ruhát (nem pont ezt) és akkor amikor rajta volt, nyugodt volt, amikor levettük róla rögtön furán viselkedett, levágta magát a földre és elkezdte nyalni vadul ahol a seb volt, ha visszatettük, nem piszkálta... azért szépen lassan ruha ide vagy ruha oda, azért leoperálta magáról a kötést, de egyébként nem bántotta, amikor már a géz és a ragasztó lejött róla! szerintem a ragasztó (ami azon a cellux-on vagy min van) jobban zavarta, mert húzta a bőrét, mint maga a varrat... (de hallottam ellenpéldát is, hogy a kutya letörte magáról a gallért, és kiszedte a varratokat) szóval azért figyelni kell rá, de a személyes tapasztalatom az amit feljebb leírtam!
2011. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon köszönöm a válaszaitokat, akkor egyet mindenképpen beszerzek. Perthes kórja van, emiatt lesz műtve, és ivartalanítják is.
2011. aug. 2. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon hasznos, bár még nincs vele személyes tapasztalatom. Általában a kutyák ebben sokkal jobban jobban érzik magukat, mint a gallérban.
2011. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja igen, bocsi meg még eszembe jutott, hogy vannak kutyák akik a hátsó lábukkal ilyenkor vakarnák a seb helyét, amire pl a gallér nem megoldás, viszont a ruha jobban véd!
2011. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. aug. 2. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!