Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha Július 1. -én kiveszik a...

Ha Július 1. -én kiveszik a mandulám akkor mennyi idő míg annyira felépülök, hogy már mozogni, sétálni, futni, úszni tudok? Magyarán mikor leszek megint 100%-os?

Figyelt kérdés
augusztus4.-én megyünk tengerhez nyaralni és az 5 hét a műtéttől számítva. szerintetek addigra teljesen felépülök?
2014. ápr. 23. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, addigra már rendbe kell jönnöd. Sőt, a tengeri levegő még jót is fog tenni +ba. :-)
2014. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mozogni, sétálni majdnem azonnal. Futni úszni később. Hány éves vagy? 15 év alatt gyorsabb a gyógyulás.
2014. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Durván 2 hétig nem igazán fogsz tudni rendesen enni és utána is egy kis ideig oda kell majd figyelned. A legdurvább az első 4-5 nap. Konkrétan engem 5 napig bent is tartottak a kórházban, mert altatni kellett... mind a négy mandulámat kikaparták.
2014. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy visszaemlékszem a saját mandulakivétemre... Annyi idő alatt begyógyul annyira, hogy utazhass. Olyan 2-3 hét, amíg semmiképp nem javaslom, hogy erőlködj. Persze nyilván már egy hét után is sétálhatsz és mehetsz munkába/suliba, de nehezet cipelni, erőt kifejteni, rohanni akkor még tilos. Kb, 3 hét elteltével visszatérhetsz a régi aktivitásodhoz, pl siethetsz jobban a busz után, és hazacipelheted a bevásárlást, de azért direkt ne menj el futni vagy úszni.


1 hó után meg szintén ne menj direkt futni, de azért nyaralni már lehet, és az úszás is mehet...



Én azt mondom, bevállalhatod.

Az elején legyél nagyon türelmes, tűrd a fájdalmat is, és azt is, hogy nem erőlködhetsz. Az első napokban vigyázz nagyon tényleg, és akkor gyorsabban is fog gyógyulni, ha nyugiban van a seb...

Dokiknak fogadj szépen szót!

2014. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Műtét után kapsz teát, nagyon rossz az íze és az ivás is kellemetlen de ne hagyd ki semmiféleképpen mert gyógyszeres és letisztítja a torkod + segít a gyógyulásban.
2014. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

viszont most az a nagy baj,hogy nekem pont akkor fog megjönni amikor műtenek. és nem tudom az időpontot tologatni....


szerintetek ez nagyon nagy kockázat? nem vagyok vérzékeny típus egyébként.

2014. ápr. 24. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, azt a dokitól kellene megkérdezned. Emlékeim szerint tőlem is kérdezték, hogy ugye nem menstruálok, de nem tudom hogy teljesen kizáró ok lenne-e ez.

Mindenesetre, ha pl 1 héttel később műtenének, még akkor is beleférne a nyaralás. Úgy 3 hétig ne tedd, de utána...

Egyszerűen csak annyit tarts be, hogy fogsz direkt sportteljesítményeket produkálni, csak jössz-mész, sétálsz, úszkálsz, szóval pihizel és élvezed a tájat. Meg a legnehezebb koffereket se te cipeld!

2014. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*csak annyit tarts be, hogy NEM fogsz direkt sportteljesítményeket produkálni
2014. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!