Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Közepes depressziót találtak...

Közepes depressziót találtak nálam - hogyan lehet ezt feldolgozni? Részletek lentebb

Figyelt kérdés
csak szerintem azt nem vették észre hogy hányás nélküli bulemia es vagy anorexia allt fenn függetlenül a kiloktol. Nagyon zavar, mert világéletemben azt hallgattam a családban - anyai ágon öröklödött es elváltak a szülők - es ráadásul párkapcsolatilag is kezdtem boldog lenni de most minden leszálló ágba kerül - mit tehetnék, mert a várakozási idő két három hónap, hogyan éli meg a párom, én hogyan viseljem el amig végre szakemberhez kerülök, tanácsokat várok - nincsenek suicid gondolataim. Mit lehet tenni, hogyan lehet ezt elviselni mint diagnozist?

2014. ápr. 27. 14:56
 1/4 balkalolka ***** válasza:
Kb. mindenkinek van bipoláris zavara, mindenkinél természetes hogy hosszabb-rövidebb ideig hegy-völgy a hangulata. Ha észreveszed hogy szomorkodsz (márpedig észre lehet venni, én is észreveszem magamon) foglalkozz olyasmivel ami eltereli a figyelmedet a negatív gondolatokról, folytass olyan tevékenységet aminek örülni szoktál. Én például - random ciklusidejű mániás depressziósként - szeretek főzni és baszni, ezt a kettőt akkor is örömmel csinálom ha magam alatt vagyok. Próbálj elszakadni a lehúzó környezettől, keresd pozitív hozzáállású emberek társaságát, ez nagyon fontos. Ne cuppanj rá a betegségtudatra, nincs veled semmi baj, csak érzékenyebb vagy a negatív hatásokra és gyógyszerekkel akarnak tömni hogy ne szaporodj. Erről szól a dal. Vitamin, napfény, testmozgás, akkor is ha nincs kedved vagy ólomnehéz mindened, vagy az idő megáll, akkor is. Erőltesd be magad egy természetjáró csoportba, járd ki magad. Egyébként mire dokihoz kerülsz pont lehet hogy pörgős-jókedvű időszakod lesz. Nem fogja megoldani az életedet, néha erőt kell venned magadon, könnyebb a dolgod mint egy féllábú olimpikonnak mert neked csak ingerületátvivő-anyag termelési blokkod van, neki meg nincs lába. Aztán mégis ugrik, nagyot. Naugye. Legyél jókedvű, lépésről lépésre!
2014. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! De egy drága vagy! Egyébként azonnal mondtam is a dokinak, hogy utálom a gyógyszereket, és képzeld, azt mondta nem baj, lehet beszélgetni is... Gyógyszerek nélkül. Egyébként azt olvastam, hogy nemcsak a szaporodást - illetve erről semmit se olvastam - csökkenti, hanem életveszélyesek talán a mellékhatásai.

ingerületátvivő-anyag termelési blokk - légyszi erről irnál picit többet - milyen szinü, szagu, eszik-e vagy isszák stb

Lehuzo környezet - egyébként, ha már ilyen kedves vagy, leirom hogy a gyomromra ment az idegesség. A munkatársaim állandoan csak negativkodnak, de én nem vagyok rá kiváncsi :D Miután rájöttem h a stressz kinyirhat - menekülok a felesleges hercehurcák elől - de hogy lehetne ezt nem bunko modon megtenni?

2014. ápr. 30. 09:14
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
Ingerület átvivő blokk végül is egy gyógyszercsoport valamelyik tagjának a hatása. Célja az mint egy duzzasztógátnak hogy ne csordogáljon a patak,jelen esetben az ingerület hanem annyira felszaporodjon hogy határozottan átmenjen. Közepes rekurrens (ismétlődő)depresszióval élek és "virulok" én is és még nem patkoltam el a Rivotriltól pedig huzamosabb ideje szedem. Ne ess kétségbe a diagnózistól mert előbb utóbb bepánikolsz és semmi nem változik.Milyen szakemberhez fogsz kerülni? Ki diagnosztizálta nálad a leírtakat? Pszichiáter? Elvileg ő a szakember.
2014. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pszichiáter. Elmentem orvoshoz a gyomrommal mert nagyon megijedtem h se - ki csak be egy ideje meg stb, és voltak előtte egyéb tüneteim is. Azokat elmondtam, mert a neten utánnaérdeklődtem hogy talán fontos, majd kiderült semmi szervim bajom nincs - koponya CT, és akkor elküldőtt a neurologus a pszichiáterhez - amikor a fontos lényegi dolgot - a gyomrommal elfelejtettem elmondani nekik - mármint orvosváltás miatt elfelejtődött és akkor belém akarta magyarázni a pszichiáter - mert megmondta ő az - hogy biztos hánytattam magam - néztem rá furán mondom nem csak nagyon hányingerem van mert rosszul van a gyomrom - hát szerinte közepes a depressziom - nem tudom 12 oras varakozas után lehet mindenki picis depis lenne gyomorfájdalmakkal stb - de talán igaza van. Passz
2014. ápr. 30. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!