Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Hogyan tudnám legyőzni ezt a depressziót?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és egészen rossz szemmel nézem ezt az egész világot.Lehet a kamaszkor is befolyásol viszont, néha túlzásba viszem a sok idegeskedést.Csúnyának érzem magam, sokszor kigúnyolnak ,eléggé rossz eredményeket érek el az iskolában , viszont a legtöbb időmet a tanulásra áldozom de mégsem javulok .Az idősebbek , mármint a család mind a jővőmőn rángatozik,és megől ez a kérédés :'Mi leszel ha nagy leszel?'A szüleimtől majdnem mindent megkapok,nincs próblémám a családkörrel , viszont annyira levert vagyok ,annyira máshogy nézem a dolgokat,barátaim nincsenek,ahogy említettem feljebb önbizalom hiányos vagyok ,de nagyon , és ha már ilyen depis és idegeskedő típus vagyok , félek hogy idősebb koromra egyre jobban elfajúl a dolog . Mit tehetnék ez ellen?
2013. márc. 4. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A hangulatingadozásaid, az h rossz szemmel nézed most a világot, ez termászetes a te korodban. Alapvető tinédzserkori problémákkal küzdködsz.Általában ez akkor szokott megváltozni, mikor fordulópont érkezik el az életedben. Pl: a tanulmányaid ellenére jó munkahely, egy férfi aztán majd a gyermekeid.Ezek valamelyikében, sőt lehet mind a 3-ban megtalálod majd a boldogságod, és nagyon fogsz örülni minden ezekkel járó apróságnak. az hogy valaki nem tanul jól, még nem jelenti azt h nem lesz belőle senki. Ezt a tanárok és szülők közlik tévesen a gyerekekkel, h ezzel motiváljanak a tanulásra, mert az persze kell. Csak azt felejtik el, hogy e miatt ne legyen depressziós a gyerek, mert akkor többet ártanak mint használnak. Irja ezt neked egy pedagógus! :D

Nincsenek családi problémáid, és ennek ellenére azt gondolod, h az életed mennyire szerencsétlen? Fogadom a veled egykorúaknak a 90 %-ának pokol otthon a családi környezete, és nekik azért van több barátaik, mert hozzájuk menekülnek

2013. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod ,igen igazad van a tanulmányokkal szemben,mert most én meg a legtöbb velem egykorú diák izgul a jövője miatt, és énis remélem ,hogy jobbra fordul majd a kocka .
2013. márc. 5. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!