Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet véglegesen...

Hogyan lehet véglegesen elpusztítani a gombát, hogy ne térjen vissza? Saját tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Több napja bújom az internetet, rengeteg féle módszert írnak. De én nem akarom az összeset kipróbálni, csak egyet-kettőt ami hatásos.


Most beáztattam a lábam ecetes-szódabikarbónás vízbe 15 percre. Vettem krémet gombásodásra, azzal kenem napi 1x a lábfejem. A cipő illetve papucs fertőtlenítésére tényleg jó a formalin? Nagyon drága?

És a zoknikat muszáj 60 fokon kimosni? És ha felforralok egy nagy fazék vizet és abba ázik, az nem jó?

Érdemes ezüstszálas zoknit venni (legolcsóbb helyen is 1800-2000 ft)?

Tüneteim: viszketés, erős lábszag, izzadt lábak.

SAját tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem arra amit először megláttok a gugliban. Köszönöm.


23L


2014. ápr. 29. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod véglegesen eltüntetni, mert az immunrendszered olyan, hogy nem áll ellen neki 100%-ban. De én úgy tartom kordában (tünetmentesen), hogy a lában mindig szappannal mosom sosem tusfürdővel. Miután megfürödtem és megtörölköztem 20%-os ecetet öntök rá mintha megmosnám és hagyom megszáradni. Nem öblítem le. Eleinte minden nap kell, de ahogy javul később elég lesz bizonyos időközönként.

Nekem már havonta 1-2 alkalom ecetezés elég. A normál tisztálkodás mellett (a lábat szappannal!!).


Nekem ez vált be.

2014. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! :)
2014. ápr. 29. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal célravezetőbb, ha szakorvoshoz fordulsz, aki ellát tanáccsal is, meg gyógyszerrel is. Még így is hónapokig tart, hogy elmúljon. De olyan kezelés nincs is, amitől örökre elmúlik..

A spórái már benne vannak a bélrendszeredben, és a vérrel együtt bárhova eljutnak. Nem csak a gombát kell megölni, hanem valami lehet az életmódodban, amit ennyire kedvel...

2014. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9-12 hónapig kell antibiotikumot szedni minimum és százezres nagyságrend az ára a kúrának. Megértem, hogy más gyógymódot keres a kérdező.
2014. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezen csak orvos tud segíteni. kivűl belűl kezelni kell. Belsőleg antibiotikummal, kivűlről krémmel. Mellette erősítsd az immunrendszeredet is, hogy a szervezet ellenálljon a gombának. Immunerősítő a citrom, sok gyümölcs, zöldség, plusz multivitamint is kell szedni. ha elég erős a szervezeted, akkor legyőzi. persze nem szabad műszálas harisnyát vagy zoknit viselni. mindennap 2x cserélj tiszta pamut zoknit, tegyél baba hintőport a cipődbe, ez akadájozza z izzadást.
2014. nov. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Probiotikum szedése és Pedi-med lábspray? Elvuleg lábgomba megelőzésére jó, de nekem a körömgombát is elmulasztott pár hét alatt, pedig az elvileg csak úgy múlik el, ha teljesen lenő az új köröm. Hát - jelentem - NEM!
2015. jún. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4: Az antibiotikum szedés következménye a gomba.

Gombaölőt kell szedni.

Különben stimmel.:)

2015. jún. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!