Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Montanába sokszor van hogy...

Wwemort kérdése:

Montanába sokszor van hogy nagyon nehezen birok levegőt venni erőltetetten kell mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
néha úgy érzem hogy nincs levegő a tüdőmbe és ilyenkor nagyon nagy levegőt veszek. Voltam orvosnál ö azt mondta pánik beteg vagyok szerintem nem az a baj..
2014. ápr. 30. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekszel olyankor, vagy állva is? Magas a pulzusszámod?
2014. ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem úgy néz ki a dolog, hogy veszed normális ritmusban a levegőt de néha előfordul, hogy a ritmustól eltérően kell venned egy nagy levegőt mert úgy érzed mintha kiürült volna a tüdőd.

Amit a doki mondott, miszerint pánikbeteg vagy, az lehet egy lehetséges magyarázat. Egy pánikrohamnál hirtelen megnő a szervezet oxigén szükséglete, felgyorsul a szívverés; ha a tüdő nem tud olyan gyorsan átállni az új ritmusra akkor van ez a hirtelen nagy levegő.

Vannak erre más esetek is, nem csak pánikroham okoz ilyet. Pl. ébredés után, sportolásnál, stresszhelyzetben stb ugyanúgy előfordulhat.

2014. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálatra nem küldött? Allergiás asztmának is ilyen tünete van.
2014. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van időnként kb. 13 éves korom óta. Most 23 éves vagyok, nálam pszichés, az tuti. Van, hogy hónapokig elő sem jön, de pl. most, hogy olvastam kérdésed, megint úgy érzem, hogy nem tudom teleszívni levegővel a tüdőm.

Sőt, egyszer műtét után is ezt éreztem, meg hogy mindjárt mehfulladok- miközben rajtam volt már 5 órája az oxigénmaszk.

2014. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két dolog lehet, vagy allergia-kezdődő asztma, vagy valóban pszichés. A tüdődet elmehetsz kivizsgáltatni, már csak megnyugvás céljából is, emellett megpróbálhatsz egy citromfű-tea kúrát, ami nyugtató, stresszoldó, ha ettől elmúlik, akkor pszichés eredetű. De! Csak akkor fog elmúlni, ha nem figyelgeted folyton a légzésedet, szóval próbálj kikapcsolni, mással foglalkozni, aztán majd lehet azon kapod magad, hogy jé már mióta normálisan veszed a levegőt. Velem ilyen volt. :)
2014. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!