Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy érzem nagyobb gond is...

Úgy érzem nagyobb gond is lehet, de nem vagyok benne biztos. Ez a hajhullás mennyire "normális"? Tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

23 évesen azt vettem észre, hogy hullik a hajam. Gondoltam elmegyek egy bőrgyógyászhoz, de elég borsos árakkal szembesültem és abban maradtam, hogy ilyen a szervezetem, gondoltam genetika.


A hajhullás nem ritkulást jelent, hanem a fejem egy részén (kb. a forgómnál) elkezdett egy kis lyuk/folt lenni, ez pár hónap alatt elég többszöröse lett. Az a rész ott teljesen kopasz, tehát nem volt átmenet a hullásnál, nem volt ritkulás, hanem egyből kihulltak azon a részen a szálak. A hajam többi részén nem vettem észre ritkulást vagy hajhullást. Néha ez a volt mintha viszketne vagy irritációt érzek ott, de ez másnapra elmúlik általában.


Észrevettem pár hete, hogy a nemi szervem egy kisebb részén szintén nem nő a szőr, a többin normális minden. Viszont ez elég ahhoz, hogy ne tetsszen a dolog és mindenképp elmennék egy bőrgyógyászhoz, kérdésem viszont azokhoz, akik jobban a témában vannak, hogy mennyire lehet ez normális, milyen fajta problémák jöhetnek szóba?


2014. ápr. 28. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Valszeg genetika is,de lehet vitaminhiány is,de azért megnézetheted :)
2014. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mellékvese betegség is lehet!
2014. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
4 évvel a kérdés után újra rátaláltam, csak a jegyzet miatt: kb. 2014 őszére jobban lettem, visszanőtt a hajam is és egyéb területeken is a szőr. Nagyon stresszes időszakom volt, nagyon rágörcsöltem dolgokra és depresszióval küzdöttem, emiatt alakult ki.
2018. nov. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!