Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap elött találtam egy...

Tegnap elött találtam egy csomót a mellemben. Méég aznap el is mentem nőgyógyászhoz. Mire számithatok?

Figyelt kérdés

junius 4 -re kaptam időpontot uh ra. Viszont a nőgyógyásszal nem tudtam átbeszelni ezt a dolgot, mert időpont nelkül mentem. csoda hogy fogadni tudott. mit deritenek ki uh-n?

utána mi lesz? megműtenek? vagy gyogyszeres kezeles? vagy mi? kerlek segitsetek! felek!

21 L



2014. ápr. 30. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem kell pánikba esni! 21 évesen elhanyagolható annak az esélye, hogy komoly a probléma.

Jó eséllyel valami ciszta, vagy jóindulatú daganat, pl. fibroadenoma.

Lehet, hogy nem is csinálnak vele semmit, csak néha ellenőrzik. Aztán ha nő, vagy panaszokat okoz, akkor esetleg megműtik.

2014. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Eloszor is ne felj! Nagyobb eselyed van egy cisztara, mint rakra. A vizsgalatok majd mindent kideritenek, a lenyeg, hogy eszrevetted es azonnal el is mentel. Az uh-n megnezik, hogy egyaltalan latnak-e valamit, meg tudjak allapitani a kb osszetetelet. Lehet ez egy megduzzadt tejmirigy, zsircsomo vagy fibroadenoma. Ezek mind rtalmatlanok, de neha szukseges az eltavolitasuk. Ha gyanus lesz az uh, akkor eloszor is mintat vesznek belole.


A fibroadenoma a legjellemzobb a huszas evek elejen, nincs is szukseg kezelesre a legtobb esetben.

2014. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kell rögötn rémeket látnod. Minden nönek jönnek mennek ciszták. Ezekkel nincs semmi teendő. Menstruáció elött nagyon gyakori a mell vizsgálatot éppezért midnig mensi utáni 3-5 nappal kell végezni. ha mondjuk volt egy csomó mensi elött ellenörzni kell utána is. Ha még mindig ott van akkor kell orvoshoz fordulni. De lehet pl mirigy gyulladás is. Azért szerencsére ilyen fiatal kórban nagyon ritka a rossz indulatú daganat.
2014. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek a csomóknak a többsége ártalmatlan ciszta. Nekem egyszer volt ilyen, beleszúrtak egy tűt, leszívták a benne levő folyadékot, és elküldték szövettani vizsgálatra. Kiderült, hogy csak egy gyulladás után visszamaradt képződmény volt.
2014. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!