Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Január elsején együtt voltam...

Január elsején együtt voltam egy fiúval. Ekkor veszítettem el. De a menstruációm előtte múlt el pár nappal. Azt mondta hogy nem emlékszik semmire, ezért elmentem másnap a nőgyógyászhoz és írattam egy 72 órás tablettát. Valaki használta már?

Figyelt kérdés

január elsején történt reggel és a tablettát másodikán egy órakkor vettem be.(kb.30 órára rá)A tabletta neve Escapelle.

Valakinek van valami tapasztalata?

Mert a körzeti nőgyógyász nem volt valami kedves és megértő.



2014. jan. 6. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen tabletták igazi hormonbombák, egyáltalán nem egészségesek, nem kellene ezeket sűrűn használni, persze jobb, mint az abortusz. De nem értem azt, hogy a srác nem emlékszik semmire, hát nem is neki kellene emlékeznie, hanem neked, ha már kb. idegenekkel lefekszel, ráadásul ilyen alkalmi kapcsolatnál alap az óvszer, még akkor is, ha totál részeg vagy. A tablettát szedd be úgy ahogyan rá van írva, azt hiszem, hogy utána meg kell jönnie újból, de most nem néztem át a tájékoztatóját. A lényeg inkább az, hogy vigyázz magadra, mert te vagy a nő és mi nők vagyunk azok, akik jobban meg tudják szívni az össze-vissza dugást, a pasik nem lesznek terhesek és nem is szednek össze annyi betegséget, mint a nők, illetve összeszedik csak nem lesz tünetük, viszont a nőket tovább tudják fertőzni.
2014. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Több éve ismerem a fiút és hát jóba is vagyunk...

A nagy ünneplésbe valahogy összekeveredtün nekem ez volt az első, tudom ez nem mentség.De másnap bevettem a tablettát körübelül 30 óra elteltével.

Csak tudni szeretném hogy mik a vélemények erről a tablettáról és hogy mennyire hatásos

Köszönöm szépen a választ/segitséget :)

2014. jan. 7. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak kioktatni, vagy ilyesmi. Csak azért az mégiscsak furcsa, hogy egyikőtök sem tudja, hogy védekeztetek-e, te a sráctól kérdezed meg, neki meg fogalma sincs róla mi történt. Ezek a tabletták egyébként annál hatásosabbak minél hamarabb veszed be őket, de megbízhatóak általában. 30 órára rá szerintem bőven jó bevenni és valószínűleg terhes sem vagy, mert nem valószínű, hogy menstruáció után rögtön peteérésed legyen.
2014. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem volt nála gumi...

emlékszem rá mert kérdeztem is :) csak elfelejtettem beleirni

nem veszem kioktatásnak örülök hogy valakivel tudok róla beszélni :) mert a nőgyógyász egyszerűen olyan mogorva volt és vele szemben nem csak nekem van ilyen tapasztalatom

2014. jan. 7. 17:43
 5/8 A kérdező kommentje:
mármint a nőgyógyásszal
2014. jan. 7. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, nem szeretik az ilyesmit. Attól még lehetnének kicsit megértőbbek, de általában bunkók. Szerintem legközelebb legyen nálad gumi, nálam pl. szinte mindig van, ha tudom, hogy esetleg alkalom adódhat és esetleg nem szeretnék rá nemet mondani. Mindenesetre remélem, hogy nem vagy rosszul a tablettától.
2014. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A barátnőmnek másik fogamzásgátlót akart irni mint amit az anyukája szedett és a lány nem akart váltani erre azt mondta neki a nőgyógyász hogy azert irja hogy ne tudja az anyukájától lopkodni a gyógyszert szegény köpni nyelni nemtudott :)

Nem vettem észre különösebb rosszullétet remélem hatott is és köszönöm szépen mégegyszer hogy irtál :)

Megfogadom a tanácsodat!! :)

2014. jan. 7. 23:15
 8/8 anonim válasza:
Nekem sajnos van egy jó barátnőm, akinél nem működött az esemény utáni tabletta. Escapelle nevű tablettát írt fel neki az orvos, amit be is vett, majd 2 hétre rá kiderült, hogy nem hatott... És állítólag nem ő volt az egyetlen, akinél ez a típusú tabletta nem vált be.
2014. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!