Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki hallott már a hymenolep...

Valaki hallott már a hymenolepis-nana nevű parazitárol, esetleg van személyes tapasztalata? Fontos.

Figyelt kérdés
Ha valaki segiteni tud kerem irjon ,lenne par kerdesem ,amire az interneten nem kapok valaszt..elore is koszonom
2014. máj. 2. 14:45
 1/3 anonim válasza:

Sajnos igen...

Ebben az országban nem igazán tudják diasznotizálni,mert ritkábban fordul elő...gondolom hogy ez az eggyik oka,a másik pedig,hogy a petéje méretben nagyon megeggyezik az Enterobius vermicularis-al.Ezért kaptam én is a diagnózist,hogy E.vermicularis a fertőzésem.A férgeket 1 alkalommal láttam,akkor tömegével,nem gondolkodva lehuztam a wc-n.Többé soha nem tudtam egészébem labor célra találni.Nehéz lehet a gyógyszerezése,mert ez az eggyetlen galandféreg,aminek nem kell köztes gazda.és a petéje nagy tömegével képes hosszu ideig aludni a bélfalban.Amikoris mindenféle gyógyszerre érzéketlen.

Az én esetemben töbszörös gyógyszerrezisztenciával rendelkezik,ugyanis még most 2 éves kezelések után is fertőzött vagyok.A prazikvantel hatására ledobja a testét a fejéről,ami a bélfalban van beágyazódva,és 5-6 napon belül újra petét termel...A petéje elméletileg mebendazol,és albendazol érzékeny,de az esetemben egyikre sem!Most eddig 200 -at költöttem 2 év alatt gyógyszer rendelgetésekre,az 5 féle közül eggyik sem 100%.1-2 hét multán ismét masszívan fertőzött leszek,a férgeket pedig ez szelektélja a totális gyógyszerrezisztencia irányába.

Mostanában 2 hete rátértem a mérgező gyógynövényekre,remélem,hogy nem vakulok ,és süketülök meg tőlük...

Szóval magad maradsz a fertőzéssel rövidesen,ha esetleg 1 szem tablettától nem méltóztatnak kipusztulni,ugyanis az orvosok,és a családod is hüjének fog nézni egy idő után....(Kérem,magával nem tudok mit tenni,mert maga minduntalan újrafertőzi önmagát,mondják a dokik,meg hogy beképzeli,hogy férges,ezért adna egy beutalót a pszihiátriára....)

2014. szept. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia,tisztelt válaszoló,írtam privit.
2015. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm hogy nem válaszolt,töröltem is a privit. Magyar mentalitás,tipikus, még a szar is le van szarva.
2015. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!