Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok és nem...

18 éves fiú vagyok és nem igazán jelennek meg nálam a másodlagos nemi jellegek. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 vagyok és még szinte nem is nagyon van arcszőrzetem, csontozatom se elég erős. Ami az elsődleges jellegeket illeti minden rendben van, a nemi méretem és a sperma mennyisége is megfelelő, olykor több is mint kellene:)

Sajnos elég kellemetlen ez nekem, nem is igazán szeretnék "testépítésbe" kezdeni (azért írtam "" közé, mert ugyebár a mai divatgyúrósok nem testépítők), mert sokan mondják, hogy megzavarja a növekedést. 176 centi vagyok, tehát egy átlag méret, de jó lenne valamit kezdeni magammal, mert nagyon rossz, hogy a strandra sem tudok nyugodtan elmenni a testem miatt. 52 kg vagyok egyébként. Fanszőrzetem van. Sajnos nem vagyok egy sportolós típus sem.


Mihez kezdjek, mit javasoltok?



2014. máj. 6. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Ezt pedig bízd a természetre.
2014. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de tudod, nagyon rossz látni a többi fiú ismerősömet, hogy azért csak "férfiak" a testüket illetően. Bármit bevállalnék, csakhogy tudnék valamit változtatni, mert ez már tűrhetetlen. Ruhát, semmit nem tudok magamra venni, akárhova megyek.
2014. máj. 6. 20:18
 3/13 cli_hlt ***** válasza:

Magam sem voltam (vagyok? :) ) egy férfias alkat. Mostanában elkezdtem tornázni otthon, saját testsúllyal. Egy fél év után nagyon sokat segített, pedig nem szakadok bele.


Próbáld ki. Csinálj mondjuk néhány fekvőtámaszt mondjuk kétnaponta. Mondjuk három szériában, amennyi még "kényelmes" (tehát nem annyira, hogy össze akarj esni). (Ja, egy pici bemelegítés ajánlott, nehogy meghúzd a vállad.)


Ez azért talán még nem számít "testépítésnek" ;)

2014. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
@#2 : Köszi a válaszodat. Hát remélem történik hamarosan valami, mert az ilyen embereket nem veszik a lányok sem komolyan.
2014. máj. 6. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Elég vékony lehetsz, úgyhogy itt az ideje kondizni. Nem tudom miért félsz attól h megzavarja a növekedésed, ennen semmi alapja nincs, a 176 cm meg normális. Mondom, ha nyugodtan akarsz strandra menni, kezdj el erősíteni, és rendesen-sok fehérjét és szénhidrátot- enni! Ha nagyon tartózkodsz a testépítéstől, akkor ott van a saját testsúlyos edzés,a calestenisc avagy fegyencedzés amely hagyományos erőgyakorlatokra épül pl. fekvőtámasz felülés stb... Bár a súlyzózás sem bűn, sőt, azzal tudsz a leggyorsabban -viszonylag persze- fwjlődni. Ja és nem kell hozzá semmilyen tápkieg-et enned, ha nem akarsz, normál tömegnövelő étrendel is összehozhatsz valamit.

Sok sikert

2014. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. (5ös) én is elég vékony vagyok, ráadásulami még nagyobb hátrány h alcsony is, 166 cm kb, én ezt erősítéssel próbálom ellensúlyozni, egy darabig calestenicseztem /lásd fent/ aztán inkább áttértem a súlyzós edzésre. Mondjuk 16 vagyok tehát még fejlődhetek, de így is kortársaim többsége férfiasabbnak modható
2014. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó értelek. Bármilyen testedzést elkezdek, csak ugye a környezetmben is él ez a tévhit, hogy a fehérje por megzavarja a fejlődést, pedig ez nem így van, mert csak fehérja van összesűrítve és azt iszod meg:)
2014. máj. 6. 20:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg szégyelnék is egy edzőterembe bemenni, még 20 kilót is nehezen tudnék felemelni, csak kinevettetném magam.
2014. máj. 6. 20:46
 9/13 anonim válasza:
haha..Ne idegesíts már, a testépítők sem úgy kezdték, hogy 200 kg-ot csak úgy fel kaptak, az mind hosszú évek kemény munkája..úgyhogy csak hajrá, sok kitartás kell hozzá de a végeredmény a lényeg.
2014. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez van amikor a serdülők csak az érettségire tanulnak, de a lényeget, például azt hogy a férdiasság igazából nem testi jellemző, már nem.


És ilyenkor indulnak a testképzavaros, lelkisérült tinilány szindrómák, hasonlók lehetnek fiúknál is..


Kérdező, nyugi és kezdj el edzeni mert egy férfi sportol. Nem szőrös, hanem edz. Aki nem.. még az is lehet férfi, mert ez belső dolog, de ne akarj olyan férfi lenni aki nem igazán sportolós. Én sem vagyok sportolós, én harcművészetet gyakorlok edzésként. Na aztán.. de mozogj, mert az alapvető dolog, szerintem ezt kezdd és ne problémázz! :)

2014. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!