Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogyha elmegyek...

Mitől lehet, hogyha elmegyek fürdeni vagy ha edzek bent (pl. kinti futásnál hidegben nincs probléma), akkor a mellkasomon és a hátamon, arcomon és a fejemen viszketni kezdek illetve a mellkasomon piros foltok jelennek meg?

Figyelt kérdés

A vízbe nincs semmi szappan stb, csak tiszta víz(kádat kimostam előtte alaposan szivaccsal semmi vegyszer) illetve edzésnél akkor is van ha nincs rajtam póló. Mitől van ez? Ja és vagy 10 fajta szappan kipróbáltam antiallergéneket stb. és akkor is viszketek:S:S

Zuhanynál nem. De az edzés akkor is idegesít(ez miatt már nem is nagyon szeretek pl. szobabiciklizni itthon vagy súlyzózni):S:S A probléma már elég régen elkezdődött, nem mostani csak éppen most jöttem ki a kádból és nagyon viszkettem közben (a végére elmúlt amúgy) és ezért írom a kérdést.


2013. dec. 22. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat úgynevezett melegallergia. Ilyenkor meleg hatására olyan tünetek jelennek meg a bőrön- viszketés, csalánkiütés, mintha bármi másra lennél allergiás. Bőrgyógyászatra kellene elmenned, ha kell, megmérik, melyik hőmérséklet a kritikus, amikor előjönnek a foltok rajtad, és kapsz rá kezelést.
2013. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 1,! Pontosan :)
2013. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ezt meg lehet szüntetni véglegesen?
2013. dec. 22. 21:19
 4/5 A kérdező kommentje:
most utána olvastam és végül is az igaz, hogy fehér vagyok de nyáron napoztam és akkor nem volt bajom vele.
2013. dec. 22. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha izzadsz ezek e tünetek fokozódnak. Talán napozásnál nem volt olyan intenzív az izzadás.
2013. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!