Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fura sebgyógyulás, bőrgyógyász...

Fura sebgyógyulás, bőrgyógyász nem tudja mi lehet. Mi ez? (óvatosan a képekkel)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


A lábon levő seb körülbelül nyár eleje óta van ott, a kezemen levő pedig egy hónapja. Folyamatosan felszakad, nem gyógyul, fekélyesedik, begyulladt és kiemelkedik.


Nagyon aggaszt és elmentem már vele dokihoz, de nem tud mit mondani. Érzem, hogy rossz vége lesz, nyugtassatok meg. Mit tegyek ezekre? Mitől lehetnek?


2009. dec. 27. 01:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Esetleg a helytelen sebkezelés is okozhatja, egy ideje nincs itthon jód, mindig elfelejtek venni. De ezeknek maguktól be kéne gyógyulni jód nélkül is. Félek, mert nagyon durva vérmérgezést okozhatnak az ilyenek.
2009. dec. 27. 02:01
 2/18 A kérdező kommentje:

[link]


ez pontosabb

2009. dec. 27. 02:02
 3/18 A kérdező kommentje:
mindkettő erős aszfaltra esés következménye (kerékpár) de minkettő azonnal kezelve lett jóddal. Később persze nem kenegettem, de amúgy látszólag szépen begyógyult, de csak a felülete, és enyhe birizgálásra könnyen felszakad. (nem, nem azért ilyen mert feltéptem a sebet)
2009. dec. 27. 02:04
 4/18 A kérdező kommentje:
még talán annyi, hogy (19f) és nagyon aggódok. Ünnepek után megyek újra bőrgyógyászhoz.
2009. dec. 27. 02:04
 5/18 anonim ***** válasza:
háát sztem egyértelmű megnyugtató megoldást csakis a bőrgyógyásznál találsz,sztem ilyenből venniük kéne mintát és elküldeni kivizsgáltatni,hiszen a folyamatosan problémát okozó sebek sosem szerencsések. ezt őis biztos tudja, erősködj, hogy vizsgálják ki.
2009. dec. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
De miért birizgálod.Akkor persze ,hogy nem gyógyul be ,ha mindig felszakad a seb.A bőr felülete tele van baktériumokkal.Szerintem,ha vigyáznál,hogy ne szakadjon fel,akkor kis idő alatt begyógyulna.Kend be canestennel,az a sebet is gyógyítja,és fertőtleníti is.
2009. dec. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

canesten ciántartalmú, nem fogom nyílt sebre kenegetni. Amúgy köszi, de írtam is, hogy elnézek bőrgyógyászhoz. Csak szánalom a magyar egészségügy, az összes orvos dilettáns és nem kezeli rendesen a betegeket, néha ha a beled lóg is úgy néz rád mintha a k.rvája lennél. Mintha az sztks betegeket szívességből látnák el. Közben ők a mi k.urváink.


Tényleg nem azért, de a lábamon levő sebbel 2 hónapja (a karon levő előtt) elmentem szépen a sebészetre, és a doki semmit nem tudott rá mondani. Most mehetek szépen bőrgyógyászathoz, újból sebészetre, és talán meg is nézethetem, hogy nem kaptam-e még vérmérgezést. Minden beteggel így bánnak. Elég nyomasztó. Nem tudom mit lehetne ezellen tenni. Ideköltöztünk újpestre, ahol nagyrészt nem a tehetős emberek laknak, itt érzem azóta a legerősebben ezt a lekezelést, és mindent leszarást.

2009. dec. 27. 03:32
 8/18 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a külföldi, és fejlesztett orvosi színvonalunk 2010-es szintű, de még nem értük el azt a szintet, hogy egy vérvételből, vagy valami tesztből tulajdonképpen minden kiderüljön a szervezettel kapcsolatban, bár külföldön ezt szerintem már tudják.


Én úgy érzem néha, mintha a magyar egészségügy 30 évvel le lenne maradva a külföldi normákhoz képest. Csak a legegyszerűbb betegségeken tudnak segíteni.

2009. dec. 27. 03:34
 9/18 A kérdező kommentje:

A legfélelmetesebb az, hogy érzem az egészségügyben azt, hogy tulajdonképpen nagyon szűk és primitív az a halmaz, ami számukra kezelhető, és annak nagy része is csak tünetileg. Amit várok az egészségügytől az körülbelül 300 év múlva lesz lehetséges. Talán valamiféle különleges hormonális gyógyszerekkel, vagy genetikaiakkal. Amik a szervezet hibáit javítják ki, nem a betegségek tüneteit. Valamelyik filmben volt egy scanner (ami a mai lehetőségekkel meg is valósítható) bescennelték a beteget, és láthatóvá váltak a problémák. A mai informatikai színvonallal és a pics@sok orvossal egyáltalán nem lenne bonyolult létrehozni egy világméretű szabványt, tehát egy szoftvert, ami egy teljeskörű teszt alapján leírja a lehetséges okokat. Amíg ez nem lehetséges (bár lehet, hogy megérjük, de tuti nem ebben az országban) nem érzem magam biztonságban az orvosok között. Körülbelül úgy érzem magam, mintha ezekkel a sebekkel középkori kuruzslókhoz mennék el.


A magyar (és világméretű) egészségügy fejlettsége szerintem kimerül ott, hogy a traumás, és ambuláns sérüléseket, már egészen fejletten tudják kezelni. De a krónikus betegségek a mai napig kezelhetetlenek. Gyógyíthatatlanok. Talán a genetikailag módosított embereknél kiszűrhetőek lesznek az ilyen hibák, és az lesz a félelmetes, de forradalmi áttörés az egészséges emberiség létrejötte felé. Addig az orvosok csak sámánok a tűz mellett.

2009. dec. 27. 03:41
 10/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul a gyengébb betegségeket sem a gyógyszerek javítják ki, hanem a tested. Egészségügy szerintem a védőoltásokon és a kellemetlen tünetek, fájdalmak enyhítésén kívül SEMMIT nem ért el. A védőoltásokat, szervátültetéseket is a természet alapozza. Betegségeket a XX. századi ember még NEM TUD gógyítani. Bocs, késő van és unatkozok, de jelentkezzen aki nem ért egyet velem... az adónk 70%-a tudtommal tb, vagyis társadalombiztosítás, ilyen összegek mellett elvárnám az egészségügy fejlesztését és a magasabb színvonalú szakértelmet, ingyenes gyógyszereket.
2009. dec. 27. 03:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!