Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Többféle vérvételi technika...

Többféle vérvételi technika létezik, vagy csak a vákuumcsöves módszer?

Figyelt kérdés
Esetleg a vér a vénából csak vákuum hatására tud kifolyni a tűn keresztül?
2014. máj. 10. 16:50
 1/8 anonim válasza:
Van ahol injekcióval szívják ki. De régebben pl hagyták simán belefolyni a csőbe, szabadon hagyva a tű végét, mindenféle sterilizálás nélkül.
2014. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Bár ez is vákumos, de csak mini vákum van rajta, és a tű is kisebb, ezt jobban szeretem, mint a nagy vákumosat.

2014. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A vákuum azért kell, hogy steril maradjon a vér, mert a levegőből is belekerülhet valami? Nem azért van a vákuum, hogy kiszívja?
2014. máj. 10. 17:06
 4/8 A kérdező kommentje:
A képen nem egy infúzió tartozék van?
2014. máj. 10. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:

A vákum azért kell, mert máshogy nem jön rendesen a vér.

A képen pillangós tű van, nálunk így veszik a vért egy ideje szerencsére :D

Kevésbé fáj, és kb. sose marad nyoma, mert ráilleszkedik a karra.

2014. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nem egy pillangó kanül inkább a képen? Még nem láttam vérvételnél ilyet használni. Persze ez nem jelent semmit.
2014. máj. 10. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ember, most komolyan, még hányszor írjam le, hogy nálunk ezzel vesznek vért????

Kanül? A pillangó kanül ilyen: [link]

A kanülhöz nincs vákumos cső, ezen van, mert ezzel vért vesznek.

A mini vákumot cuppantják a kis tartókhoz.

2014. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szárnyas tű a kérdező által "pillangó kanülnek" mondott eszköz, és ez elsősorban vérvételre, vagy infundálásra alkalmas - de nem tartósan (mivel a fém része van a vénában, mely elmozdulás esetén keresztül szúrja a vénát és a szöveteket). A branül (a fentebb linkelt eszköz), mely 72 óráig , vagy a gyulladás jeleinek megjelenéséig maradhat a vénában (ennél a fém vezetőt eltávolítjuk szúrás után és a műanyag része marad a vénában).

Vérvételre elsősorban a vacutainer technika alkalmatos manapság, ez a zárt - vákuumos vérvételi módszer (szárnyas tűvel is lehet), régen nyílt vérvételi módszerrel vették a vért, amikor egy tűt szúrtak a vénába és rajta keresztül hagyták kicsepegni/folyni a megfelelő mennyiségű vért.

Én nem mindig szeretem a vákuumos rendszert, pl. idős, ödémás betegnél, akinek vékonyak a vénái, a vákuum esetleg beszippantja a véna falát és úgy nem jön le a vér. Ekkor jön a tű+fecsi módszer, amikor én hozom létre a fecskendő szívásával a vákuumot, melynek erősségét tudom változtatni. A vákuum amellett, hogy a vérvétel tempóját gyorsítja arra is szolgál, hogy ne alvadjon be a vérvételi tű, mert akkor sem fog lejönni a kívánt mennyiségű vér.


Tartós kanülből való vérvétel esetén (centrál vénás kanül, artériás kanül, friss branül) szintén alkalmazható a vákuumos módszer, de a fecskendő is tökéletes erre.

2014. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!