Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A körmökön található fehér...

A körmökön található fehér folt utalhat valamilyen betegségre?

Figyelt kérdés
Hallottam valahol, hogy minden köröm alatti folt más betegségre utal, illetve más szerv elváltozásait mutatja. Meg tudná valaki írni, hogy hogy is van ez? Nekem most a bal mutatóujjamon keletkezett egy kisebb folt. Köszi előre is!
2008. júl. 28. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom ez vitaminhiányra utal, az pedig persze előbb-utóbb valami betegség előhozója. Azt nem tudom, hogy melyik vitamin hiányát mutatja, de hogy megjelent egy fehér pötty, az nem sok.

Nekem volt olyan időszak, amikor elég sok folt volt a körmeimen, aztán elkezdtem sok zöldséget, és gyümölcsöt enni, és el is múlt.

2008. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, lehet hogy betegségre vagy vmi vitaminhiányra utal (vagy cinkhiányra) de, akkor is előfordul, ha vmi megnyomja a körmöd. velem akkor volt, amikor manikürt tanult rajtam a barátnőm, a körömágy visszatolását kicsit agresszívabban végezte, és ahogy megnyomta, a körmöm utána ott fehér lett.
2008. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugy tudom Kalcium hiány, illetve azis lehet h levegő ment alá.
2008. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is szokott lenni alatta, és eddig én is azt hittem hogy vitaminhiány. Jelenleg kismami vagyok, és szedem a terhesvitamint, meg mellette rengeteg gyümölcsöt, zöldséget. Ennél több nem férne belém. Kíváncsi voltam, más is hallott e már erről a belső szervi dologról. Köszi mindenkinek aki válaszolt!
2008. júl. 28. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!