Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon sokat alszom. Lehet...

Nagyon sokat alszom. Lehet valahogy csökkenteni az alvásigényt? 19/L

Figyelt kérdés

Csak 10-kor van minden nap az első órám, és mivel közel lakom az egyetemhez, negyed 10 előtt nem szoktam felkelni.

Lefeküdni meg éjfél körül szoktam, van amikor csak 1-kor, de van hogy már éjfél előtt is. Nagyon sokat alszom így szerintem.


Szobatársaim sokkal hamarabb kelnek fel mint én, ők már fent vannak 7-kor, pedig kb ugyanakkor fekszenek le mint én, vagy van hogy még később is.


Úgy érzem, egy csomó időt elpazarolok ezzel, hogy túl sokat alszom. De mégis, én nem tudok hamarabb felkelni reggel, még így is nagyon nehezemre esik.


Lehet valahogy az alvásigényt csökkenteni?

Vagy mit csináljak?


2014. máj. 15. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Élvezd az alvást fini dolog az :) Az időddel meg bánj nagyvonalúan, ne gondolj úgy rá, mint amire vigyázni kell nehogy elpazarolódjon :) Szerintem ha kipihenten, jó érzéssel kelsz és ha nap közben nem vagy álmos, akkor hagyd így a dolgot. Esetleg maradj fenn kicsit tovább, ha egykor feküdnél az már sacc nyolc óra lenne, ami nagyjából az átlagos.
2014. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok mint te! Éjfél előtt soha sem kerülök ágyba, vagy csak nagyon ritkán. Reggel 9 ig alszom, anya már ki van ettől akadva, de viszont ha nincs itthon akár 10ig is eltart a szunya. Kedvenc időtöltésem. Lehet hogy kevesebb lesz az időm de nekem szükségem van sok sok sok alvásra. Pont ezért is szeretnék nyerni a lottón, ugye nem nagy kérés?! :)
2014. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én pl már vagy 7 éve 5-fél6 között kelek mert átszoktam a reggeli fürdésre az esti helyett, de világ életemben este 9-10 felé le szoktam feküdni aludni. nekem ez a bioritmusom. ha szabadnapos vagyok, vagy hétvégén nem kell dolgozni menni, akkor se tudnék 8-nál8néha 9) tovább aludni. ez a maximum amit lustálkodással töltök.


akarat nélkül nemhiszem, hogy tudnál rajta változtatni.

2014. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem sok. Ki mondta Neked, hogy ez sok?

Ez teljesen átlagos.

Ha nem bizonyul mégsem elégnek, szedj vitamint, igyál gyógyteákat, azok teli vannak nyomelemmel, vitaminnal, és egyél vasat (céklát, retket), ha vérszegény vagy!

És mozogj is kicsikét minden nap, az ülés is álmosít!

2014. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok inkább erre lehet azt mondani, hogy pihentető, kellemes. 8 órát nem kell kőbe vésni.
2014. máj. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!