Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívritmus zavar? Vissza kell...

Szívritmus zavar? Vissza kell hogy menjek a kardiológushoz?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg, magas vérnyomásos vagyok. Ma reggel egy elég furcsa dolog történt velem, az ágyra fekve 2-3 ütemen keresztül mintha a szívem összezavarodott volna, erőset és gyengét és és össze vissza kalimpált, utána visszaállt, de elég erősen éreztem a mellkasomban a lüktető érzést, ha rátettem a kezem. Az tény hogy iszonyatosan megijedtem, mi a teendő, azonnal orvos? :(

2014. máj. 17. 16:08
 1/9 A kérdező kommentje:
azt még hozzáteszem, hogy 21 F/ hétfőn (05.12-én) voltam kardiológusnál, előtte februárban szívultrahangon és kardiológián egyformán, valamint volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő, ott nem találtak semmit.
2014. máj. 17. 16:11
 2/9 anonim ***** válasza:

NEM VAGYOK ORVOS.

így látatlanul egy sima extra systolénak mondanám.Ártalmatlan jelenség,ha nagyon sűrűn előfordul az más tészta. Szeirntem ha most voltál teljeskörű kivizsgáláson,kiderült volna ha szívritmus zavarod van.

2014. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kelletlen jelenség egyébként,de egészséges embereknél előfordul!
2014. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen, most utána olvastam én is, hát eléggé halálfélelmem volt, de bízok benne hogy Extraszisztóliáról van szó. Ez tünet nélkül jelentkezik egyről a kettőre?


Nem találtak mást, egyébként sportoló vagyok, csak Betaloc Zok 25 Mg-ot kell szednem. :/

2014. máj. 17. 16:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Mire szeded a betalokot,ha nem találtak semmit ??Ha magas a pulzusod,és nicnsen szervi oka,akkor én inkább egy jó pszichológust ajánlok /pánikbetegség,szorongás,stressz/ . Ez csak tüneti kezelés,de nem segít! Ha nem ilyesmi miatt írták fel,akkor visszaszívom.

Extraszisztolé bármikor lehet,nyugalmi állapotban (értsd: nem terhelés,sport közben) normális jelenség. Ha sport közbe kalapál össze vissza,az jelezhet gondot.,

2014. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is fognak találni, mert ez idegi eredetű.
2014. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szorongásra írták fel, sajnos én sem akarnám szedni, elég stresszes vagyok és a vizsgadrukk eléggé felnyomja a pulzusomat. Ehhez hozzájárult egy fehérköpeny szindróma is, szóval gondolhatjátok... Ilyen szinten még nem ijedtem meg, mint most. Köszönöm a segítségeket, remélem nem dobom fel... :/
2014. máj. 17. 18:23
 8/9 anonim válasza:

Pozitívan állj hozzá a dologhoz és ne egyből a legrosszabbra gondolj. Fiatal vagy szóval ne hagyd hogy gyógyszerek és a dokik irányítsák az életedet Szállj szembe a pánikkal, vedd kezedbe az irányítást mert te vagy az egyetlen aki el tudja nyomni.

Megfelelő környezetben vagy hozzáértő személy társaságában ki tudod tapasztalni mivel tudod elterelni a figyelmed és legyűrni az érzést.

Szerintem érdemes lenne meglátogatni egy pszichológust akivel megtalálnátok a probléma gyökerét. (családtagokkal is beszélgethetsz erről , csak fontos hogy beszélj róla valakinek és ne egyedül legyél, el kell fogadnod hogy ez van, hogy másképp tudj "harcolni" a pánik ellen)

Benne van a pakliban hogy újabb gyógyszereket kapnál, de azok már segítenének a kiútban mert az agyban dől el az egész.

Egyszer nekem azt mondták (de utána is néztem) hogy a szerelem az nagyon jó orvosság a pánikbetegség ellen :) Gondolom ez bizonyított, mivel megváltozik az agy kémiája.

Másfelől az is lehet hogy az ok ami kiváltotta ezt, egy szerelmi csalódás, de ugye a mai világban a túlzott stressz is közbejátszhat.

Remélem tudtam valamiben segíteni vagy legalább is rávilágítani néhány dologra. Én is pánikbeteg vagyok szóval most elsősorban a saját tapasztalataimból indultam ki.

2014. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és az utolsó válaszadónak is, hogy leírta a történetét.


Sajnos az én esetemben a halálfélelem az ami a legjobban előjön, iszonyatosan nehéz, de tisztában vagyok azzal, hogy itt minden rajtam múlik. Remélem az orvosok nem felelőtlenül vizsgáltak át, és tényleg az E.S.-ről van szó, de hihetetlenül ijesztő.


Az én esetemben 2 éves iskolai gyakorlat/munkahelyi stressz és állandósult szorongó érzés hozta elő ezt a pánikbetegséget, valamint az hogy az orvosok gyógyíthatatlan betegnek állítottak be. Járok pszichológushoz is(szerencsére családban van), és küzdünk az egészségemért, csak ez most egy teljesen váratlan dolog volt. Jó egészséget mindenkinek.

2014. máj. 17. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!