Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már kb3-4 éve ropog a lábam...

Már kb3-4 éve ropog a lábam egyfolytában. Mitől lehet? Több lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már kb. 3-4 éve, de inkább 4 ropognak a térdeim amikor behajlítom ill. mind2 bokám. Hallani lehet rendesen ahogy ropog, és amikor edzeni akarok, és pl. kitörést kell csinálni; guggolásban vagy hasonló helyzetben kell megtartani magam fáj a térdem :// Utána néztem több helyen is és a legtöbb helyen azt írták, hogy porckopás. Csak nem tudom hogy ennyi évesen tlg előfordulhat-e. Amúgy rendszeresen edzek, tornára járok, és lovagolok is, mind2-t heti egyszer, és mind kettőnél elég gáz ha fáj a térdem.. Egyébként ma reggel óta olyan a jobb trédem mintha roppani akarna, de mégse.. Remélem tudtok segíteni! 13/L

2014. máj. 20. 21:32
 1/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nálam is ennyi idősen kezdődött, ennek már több, mint harminc éve.

Mindenképpen mutasd meg ortopéd-orvosnak. Valószínű, hogy porcépítő gyógyszer szedését fogja előírni, viszont sajnos rossz hír, hogy ilyen esetekben a pihentetést szokták előnyben részesíteni.

Ha nem pihenteted, akkor egy idő után nem csak ropogni fog, hanem fájni is, de nagyon. Én így jártam (abban az időben a "dolgozz rá" mentalitás volt divatban), ennek eredményeképpen egy hónapja operálták az egyik térdemet, a másikat nemsokára.

2014. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) és ez mitől alakulhat ki, vagy mi is ez pontosan?
2014. máj. 21. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el vele orvoshoz, minél előbb!!! Mert ha most megteszed, nagy eséllyel csak csak egy porcerősítőt, és nem lesz semmi bajod később.

Érdemes megnézni, hogy lúdtalpas vagy-e. Ha igen, attól ropoghat, és fájhat a térded. Sok esetben ilyenkor x lába is van az embernek.

Talán ezzel megnyugtatlak: az én térdemet a közeljövőben fogják műteni (meniskus szakadás), de lovagolni engednek. Tesiből kaptam felmentést, futástól, hosszabb sétáktól kikészülök, már biciklizni se kellemes, de lovagolni lovagolhatok. Mert minél erősebb a combizmod, annál kevesebb terhelés jut a térdedre, a lovaglás erre pedig nagyon jó. Én heti négyszer járok, és van, hogy két lovat is lovagolok. Lehet, hogy a tornát abba kell hagynod, de a lovaglást nem hinném, nekem két orvos is mondta, hogy csinálhatom.

Sok sikert! :)

2014. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A tornát egyébként lehet hogy abba hagyom, mert képezni szeretnék, bár az sem lehetséges szerintem ha fáj a térdem. Lovaglás közben nem is érzek semmi fájdalmat, és nem us ropogós a lábam, még felszállásnál sem. Hétfőn megkérdezem a védőnő, hátha tud segíteni. Am eddig nem fájt a térdem, csak ha olyan feladatot csináltam de már 3 napja
2014. máj. 22. 22:07
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor us fáj, ha csak ülök. Bocsi, h külön küldtem el
2014. máj. 22. 22:13
 6/6 A kérdező kommentje:
*kézizni, bocsi a hibákért, csa teloról irok és átirja a szavakat
2014. máj. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!