Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem váltom ki a receptet...

Ha nem váltom ki a receptet amit felírt az orvos akkor azt megtudhatja az orvos?

Figyelt kérdés

Tehát elmentem ma az orvoshoz, hogy fáj a hasam, megy a hasam, és hánytam egyet.

erre felírt két receptet, az egyik 1500FT a másikon nincs rajta az ára. most váltsam ki legalább 2000FT-ért a két gyógyszert, mikor szerintem nincs is rá szükségem?

Csak gyomorrontás lehetett, ugyanazt írta fel mint mikor kéthete lázas beteg voltam, most megint ugyanazt írta fel. de nem akarok kiváltani, mert már nincs panaszom, és szerintem nem kell már az a gyógyszer.

de azt sem akarom hogy amikor következőnek megyek, akkor azt mondja hogy én csak lógni akartam az iskolából, és igazolást azt kértem, de a gyógyszert már nem váltottam ki.


igazából már máskor is volt olyan hogy nem váltottam ki, mert volt itthon olyan gyógyszer amit felírt. de nem szólt semmit.

szerintetek?


2014. máj. 22. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg meg tudja nézni, gyakorlatilag nem hiszem, hogy foglalkozik vele, hogy az ezer betege közül ki mikor mit vált ki, meg mit nem.
2014. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy csomó receptet nem váltottam ki, sose szólt érte.

Csomószor felírta pl. a legdrágább orrspray-t, pedig felesleges volt.

2014. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem.
2014. máj. 22. 11:22
 4/5 anonim válasza:
pasz de a mi házidokink mindig mondja hogy ezt meg ezt ír fel, meg hogy van e otthon belőle meg hogy van e valami ami ugyan arra jó hogy írjon e fel, meg ha olyan van akkor felsorol több gyógyszert hogy mit írjon mert pl nem mennek közgyógyra és ennyi meg annyi az ára, amúgy meg nem tudom hogy megtudja-e nézni azt hogy pl azon a településen váltom ki ahol lakom és ahol ő rendel akkor szerintem igen, mert itt nálunk is a gyógyszertár az orvosi rendelő mellett van és ha kell csak átmegy, de ha én több településsel odébb vagy esetleg az ország másik felében váltom ki azt már nem tudom hogy megtudja-e nézni...
2014. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tőlem még soha nem kérdezte meg hogy van e ilyen vagy olyan gyógyszer otthon, meg azt sem mondta még hogy mit írjon fel, vagy hogy mit ír fel, a múltkor megkérdeztem tőle hogy mit ír fel, mondta hogy mit ír, és akkor mondtam hogy azt ne írja fel, mert olyan van otthon

azt mondta hogy antibiotikum vagy valami ilyesmi hogy lehet otthon?? és akkor felírta.

2014. máj. 22. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!